Ettevõtted

Jõulumaa ettevõtted

Kõik
Perele
Meeskonnale
Lastegrupile

Jõululaat Mooste kultuurimaja õuel

Talvel või suvel, päeval või õhtul - Moostesse on põhjust ikka tulla! 

Lisaks muudele jõuluhõngulistele tegevustele, mida Moostes jõulude aegu teha saab, tasub läbi hüpata ka 10. detsembril toimuvalt Mooste kultuurimaja jõululaadalt!

Loe rohkem

Loidi Istandus

Avasta talvine võlumaa otse Loidi istanduses, kus kohtuvad traditsioonid ja loodus, et pakkuda sulle ja su perele unustamatut jõulukogemust.

Just siit, südamega hooldatud istandusest, leiad oma ideaalse jõulupuu, mis toob koju pühade maagia.

Loe rohkem

Advenditulede süütamine Mehikoormas

Soojust südamesse toob advendiga algav pühalik aeg, mil inimesed kogunevad lähedaste ja sõpradega jagama rõõmu, süütama küünlaid ning nautima üksteise seltskonda ja rahulikku õhkkonda.

Jõuluootus Mehikoormas algab 3. detsembril advenditulede süütamisega, kus iga pere saab oma küünlaga jõuluvalguse koju kaasa.

Loe rohkem

Lootvina jõulu(l)ootus Lootvina külamajas

Jõuluaeg on parim aeg võtta aeg, et tunda rõõmu isetegemisest ja nautida jõulumaitseid. Üheskoos toimetada on aga alati toredam ning pärast on, mida ühiselt veedetud ajast meenutada.

MTÜ Kodukant Lootvina kutsub 9. detsembril külamajas toimuvas jõulukohvikus koos perega jõuluootust nautima ning jõulueel oma kätega jõuluilu looma. 

Loe rohkem

Kontsert salongiõhtu Himmaste külakeskuses

Jõulukuu on täis kiireid jõulutegemisi ning siginat-saginat. Seepärast on eriti mõnus võtta üks pärastlõuna ning pühendada see muusikanautimisele.

Teisel advendil, 10. detsembril on võimalus Himmaste külakeskuses nautida Eesti Filharmoonia Kammerkoori meeskvarteti ja Põlva Muusikakooli viiuldajate kontserti ning veeta mõnusalt aega maitsvate suupistetega salongiõhtul.

Loe rohkem

Pokumaa

Jõuluaeg on täis maagiat ja muinasjutulisi mõtteid kujuteldavatest tegelastest, kes jõuludele selle õige ilme annavad. Kes aga on need salajased olevused, kes jõuluajal meie keskel toimetavad?

Pokumaa jõuluprogramm avab uksed salapärasesse päkapikkude ja puuslikute võlumaailma ning pakub võimalust tunda end taas lapsena.

Loe rohkem

Tädi Portugali jõulubrunch

Kui kauaoodatud jõulupühad lõpuks käes on, salmid loetud ja kingid jagatud, on parim aeg teha üks väike maitseküllane pühaderetk "Portugali".

Tädi Portugali kodukohvik avab 25. detsembril oma uksed jõulubruchiks ning viib oma külalised mõnusale maitserännakule.

Loe rohkem

Karilatsi Vabaõhumuuseumi talvine perepäev

Kui kelgu- või suusamäge omal käepärast pole, tasub tulla jõuluajal Põlvamaale. Kui vaid lund oleks, on suusad, kelgud ja hobusaanid juba ootamas!

27. ja 29. detsembril saab Karilatsi Vabaõhumuuseumis talvisel perepäeval teha saanisõitu, juua teed ja süüa piparkooke.

Loe rohkem

Kuldkohakese jõulumaa Mehikoormas

Muinasjutuliselt kaunis ja maagiline jõulukuu on aeg, mil soovida ja uskuda imedesse. Mis oleks kui kohtuksid kuldkalakesega, kes täidabki kõik sinu soovid?

Mehikoorma kutsub avastama kuldkohakese jõulumaad ja saama osa tõelisest jõulumuinasjutust.

Loe rohkem

Loovusait

Aastalõpp, nagu me teame, on nautimise aeg. Suur töö on tehtud, aeg on tähistada. Miks mitte sõita seekord looduskaunisse kohta?

Loovusaida jõuluõhtusöök pakub suurepärase võimaluse nautida talvist looduskeskkonda, privaatkontserti, küünla- ja kaminasoojust ning head toitu. 

Loe rohkem

Räpina loomemaja

Küünlasära toob jõuluaega soojust ja õdusust. Sooja südame ja soojade kätega valmistatud küünlad lisavad jõuluaega armsat jõuluhõngu. Aga kui valmistaks küünlad täitsa ise?

Räpina Loomemajas saad veeta hubased tunnid oma hea seltskonnaga ning valmistada mõnusalt lõhnavaid, üdini naturaalseid mesilasvahast küünlaid.

Loe rohkem

Kuldkohakese jõulupidu Mehikoormas

Kas tunned seda? Tunned kätte jõudmas kõige erilisemat aega aastast täis sära, soojust ja salapära?
See on aeg jõulumeeleoluks, et kinkida naeratusi ning luua hetki, mis muudavad ka kõige tavalisema päeva eriliseks.

Just selline jõulumeeleolu ootab sind Mehikoormas 17. detsembril! Ole valmis sukelduma jõulurõõmu, koosolemist ja põnevust täis jõulutegemistesse kuldkohakese jõulupeol Mehikoormas.

Loe rohkem

Jõuluvana Uno

Ehedat ja sooja jõulutunnet loob jõuluvana, kes on ehtne habemeni välja. Sellise armsa jõuluvana leiadki Põlvamaalt!

Kiiremad on juba aja broneerinud. Seega kui sinagi tahad, et Jõuluvana Uno leiaks tee sinu koju või jõulupeole, anna Jõuluvana Unole endast kiirelt märku.

Loe rohkem

Kodukohvik Tillu privaatrestoran

Jõuluaeg on hea aeg öelda oma meeskonnale aitäh või võtta aeg olla koos armsate sõpradega. Miks mitte teha seda restoranis, mis avatud vaid sinu seltskonnale?

Kodukohvik Tillu muutub advendiaja nädalalõppudel privaatrestoraniks ja pakub võimalust veeta õhtu parimas seltskonnas ning imemaitsva õhtusöögi saatel.

 

Loe rohkem

Jõulud Cantervilla lossis

Jõuluootusele lisab värvi pidulikkus ja suursugusus ning kutsub avastama mõisates peituvaid aardeid ja omapära.

Cantervilla loss ootab 4.-20. detsembril algkoolilapsi jõuluprogrammi, kus lisaks jõulutoimetustele saab osa vanaaegsetest ballitantsudest ja kunagistest kommetest. Osalejaid ootab ka väike üllatus!

Loe rohkem

Kodukohvik Tillu

Jõuluaeg on täis helgust, südamlikkust ning rõõmu lähedastega koosolemisest. Mis saaks olla parem veel, kui ühine aeg hubases kohvikus ja kõhule pai tegevad jõuluhõrgutised?

Tillu kohvik muutub advendiajal imeliseks inglite pesaks, kus koos perega hubaselt aega veeta ning parimatel maitsetel end hellitada lasta.

Loe rohkem

ELINA NECHAYEVA ja AULI TEPPO. Esimese advendi kontsert Põlva Kultuurikeskuses.

Advendiaeg toob endaga kaasa sooja jõulumeeleolu ja talvise pühadeaja õhustiku, mis kannab endas rõõmsat ning põnevat jõuluootust.

Esimesel advendil, 3. detsembri õhtul, saab Põlva Kultuurikeskuses nautida kauneid ja pühalikke lugusid Elina Nechayeva esituses ning viia endaga koju kaasa tõeliselt südamlik jõulutunne.

Loe rohkem

Eesti Maanteemuuseumi perepäev

Jõuluaja sagimiste ja kiirete toimetuste vahele tasub meenutada jõulude päris olemust – lootust, rõõmu, armastust. Leida hetki olla koos lähedastega ja tunda siirast rõõmu. Kus ja kuidas?

17. detsembril kutsub maanteemuuseum osalema jõulude perepäeval, et üheskoos vaadata tagasi vana aja jõulukommetele ning panna teele rõõmsad jõulusoovid.

Loe rohkem

Põlva Kultuurikeskuse jõululaat

Jõulueelne aeg pakub mõnusat naudingut omast ja tuttavlikust - olgu selleks käsitöö, maitsvad road, meelelahutus või ilu - hea ja kohalik teeb ikka südame soojaks!

Traditsiooniline Põlva Kultuurikeskuse jõululaat toimub seekord 16. detsembril. Head paremat kohalikku kraami leiab nii jõululauale kui pühade ajal kuuse alla.

Loe rohkem

Päkapikumütsi kampaania Põlvamaa kohvikutes

Jõuluootuse juurde sobivad kui valatult väiksed armsad punaste tuttmütsikestega askeldavad tegelased, kelle nägemine alati rõõmu ja elevust pakub.

Jõulukuul ootame kõiki Põlvamaa inimesi ja külalisi kandma päkapikumütsi ning külastama valitud Põlvamaa kohvikuid, kus päkapikumütsi kandmine paneb hinnad sulama!

Loe rohkem

Giidiga pühadeekskursioon Mooste mõisakompleksis

Et jõuluajal aeg tühjale tormamisele ei kuluks, tasub plaane seada juba nüüd. Aeg iseendale, oma perele ja headele töökaaslastele on kvaliteetaeg siis, kui oled päriselt kohal. Võta aeg omadele, planeeri väljasõit ja lase end ajas tagasi kanda.

Jõulurõõmsad giidid kutsuvad Moostesse - jalutuskäigule Eesti ühte vähestest pea tervikuna säilinud mõisakompleksi, kus saab muuhulgas kuulda, kuidas kunagised mõisatöölised jõulupühi pidasid ning kus ja kuidas valmivad täna kõige soojemad jõulukingitused.

Loe rohkem

Aastalõpukontserdid Mooste Folgikojas

Aasta on lõppemas ning jõulud on taas tulekul. Meid täna ümbritsevas maailmas ei ole enam miskit enesestmõistetavat ja paljud asjad on muutumises. Kõik me aga vajame vahel midagi helget ja hingekosutavat. Muusika on see, mis paneb hinge helisema ja viib argistest mõtetest eemale.

Mooste mõisa Folgikoda kutsub kaunitele aastalõpukontserditele!

Loe rohkem

Alle-Saija teatritalu töötuba

Et aastalõpu kiirustamiste virr-varris mitte ennast ja rõõmsat jõulumeeleolu kaotada, tasub korraks peatuda ning saabuvaid jõule nautida. Miks mitte teha sel aastal jõulukingid ise valmis?

1. detsembril pakuvad Alle-Saija teatritalu koostöös Naha taluga võimalust osa saada jõulutöötubade päevast, et üheskoos nikerdada ja nokitseda ning oma kätega valmis teha jõulukingid.

Loe rohkem

Irja Salvid jõulumaa eripakkumine

Hea ja südamest tehtud kink rõõmustab kingi saajat ja loob tänutunnet kingi tegijale. Tõeliselt südantsoojendava kingi leidmine võib aga vahel olla üksjagu keeruline ülesanne. Et jõuluajal mitte kulutada aega peamurdmisele kingituste üle, tasub piiluda armastuse ja hoolega valmistatud loodustoodete poole.

Irja Salvid on jõuluajaks valmis seadnud imelised kingipakid, millega üllatada oma lähedasi või tunnustada häid töökaaslasi. Tervist puhtast loodusest!

Loe rohkem

Mesikamäe puhkemaja

Tahad välja saada igapäeva saginast ja võtta korraks puhkuse linnamürast ning asendada selle metsavaikuse ja looduse iluga? Jah palun!

Mesikamäe puhkemaja kaunilt lookleva ja ajaloolise Postitee ääres pakub privaatset olemist ja mõnusat suitsusauna kogemust, sekka toimekat päeva tuubimäel või lumisel metsarajal.

Loe rohkem

Hobumatkad/Ilmavald OÜ

Mis oleks jõuluaeg ilma armsate loomade ja hobusõiduta? Villakasukas ümarad lambad, jõulumeeleolus jakitüdruk ja kuljuste saates sõidule viivad hobused. Kõlab nagu plaan?

Hobumatkad/Ilmavald OÜ ootab koplisse rajatud väikesele jõulumaale kõiki, kes jõuluajast ehedat ja nunnut elamust saada soovivad.

Loe rohkem

SAULIUS PETREIKIS TRIO ja ANDRE MAAKER kontsert Põlva Kultuurikeskuses

Kaunis muusika loob kingitusena rahu, soojust ning jõulurõõmu südamesse. Kas oled valmis laskma end viia rännakule muusika maailma, kus pühaderõõm ja harmoonia kohtuvad?

Jõuluootusele lisab kauneid noote 9. detsembril toimuv Saulius Petreikis Trio ja Andre Maakeri kontsert Põlva Kultuurikeskuses.

Loe rohkem

Peri külaseltsi jõuluturg ja töötoad

Jõulukuu on täis kiireid jõulutegemisi ja ostlemist. Kui aga võtaks hetkeks hoo maha, jätaks jõuluehted poodi ning teeks jõulukaunistused hoopis ise valmis?

Esimesel advendil avab Peri külakeskus jõuluturu, mis kestab advendiaja lõpuni.  Nelja nädala jooksul toimuvad kord nädalas temaatilised töötoad, kus põhiteemadeks on taaskasutus ja isetegemine.

Loe rohkem

Jõuluaeg Mooste koguduses

Jõulud on aeg, mil jagada armastust ja ühtsust. Need toovad kaasa soojust ja rõõmu ning täidavad südamed imeliste hetkedega.

Mooste kogudus on pühendunud jõuluaegse vaimu ja ühtsuse tähistamisele, pakkudes kõigile võimalust kogeda imelisi hetki ning südamlikku ühendust jõululugude, laulude ja ühiste tegevuste kaudu. 

Loe rohkem

Wana-Wõromaa ettevõtete jõulupidu Mooste mõisas

Jõuluaeg on parim aeg veeta parimal viisil aega parimas seltskonnas. Suurepärane seltskond sinu poolt, nauditav õhtu täis naeru, tantsu ja laulu on garanteeritud. Kuhu tulla ja millal?

Mooste Folgikoda ootab 15. detsembril kollektiive ja meeskondi ühise jõululaua taha – õhtu täis komöödiat, meelelahutust ja muusikat.

Loe rohkem

Mikko talu Südamete aed

Jõuluaegne hämarus on täis omamoodi võlu ja erilisi märkamisi. Miks mitte aga sel aastal astuda talvisesse aeda ning saada osa hoopis millestki erilisest?

Detsembris muutub Mikko talu Südamete aed salapäraseks talvevõlumaaks ja pakub 10. detsembril jõulutunnet elava muusika saatel.

Loe rohkem

Jõuluetendus Eesti Maanteemuuseumis

Jõuluaeg on muinasjutuline. Eriti aga siis, kui uskuda imedesse ja päkapikkudesse.

Maanteemuuseum kutsub esimesel advendil 3. detsembril kõiki lapsi ja lapsemeelseid lasteetendusele "Jõuluvimka".

Loe rohkem

Suur aastalõpupidu Põlva Kultuurikeskuses

Et aastalõpule panna väärikas punkt, kutsu kokku sõbrad või kollektiiv ja korralda ühine õhtu, täis rõõmu, pidulikkust ning võimalust luua meeldejäävaid hetki, mis saadaks uude aastasse suurejooneliselt ja särasilmselt!

Aastalõpu muudab säravaks 28. detsembril toimuv suur aastalõpupidu Põlva Kultuurikeskuses.

Loe rohkem

Põlva Kultuurikeskuses Viljandi Laste- ja Noorteteater Reky “PÄKAPIKU UNISTUS” 

Kas oled kunagi mõelnud, millest päkapikud unistavad? Mis oleks aga astuda korraks nende imelisse maailma ja avastada, et unistused võivadki täituda!

Lasteetendus "Päkapiku unistus" 11. detsembril kell 11  Põlva Kultuurikeskuses just sellele unistuseteele vaatajaid viibki.

Loe rohkem

Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskuse jõulumaa

Unistus valgetest jõuludest käib jõuluootuse juurde. Taevataat ajab aga asju ikka omamoodi. Seepärast tasub jõuluaeg sisustada jõulumeeleolu loovate tegevustega ja mitte lasta end ilmast eksitada.

Taevaskoja kaunis loodus pakub silmailu ja nauditavaid hetki igal aastaajal. Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskuses avab enda uksed kõigile 2.-3. detsembril 2023. Alates 4. detsembrist jõulupakett eelbroneerimisel!

Loe rohkem

Vastse-Kuutse jõuluootuse perepäev ja laat

Vahel on lihtsalt ülimõnus võtta suund linnast välja ning asendada ostukeskused ja suured kauplused armsate ning kodulähedaste sagimistega mõnes vahvas külakeskuses.

10. detsembril ootab Vastse-Kuuste kõiki suuri ja väikseid jõulude armastajaid jõuluootuse perepäevale ja laadale, et saada osa tõeliselt jõulumelust.

Loe rohkem

Eeva Käsperi klaasistuudio

Jõuluaeg on täis sära ja selgust. Säravvalge lumi, mis lumehelvestena taevast langeb või kristallselge klaas, millest kordumatut jõuluilu luua…

Eeva Käsperi klaasistuudios saab jõuluajal piiluda klaasikunsti maailma ja meisterdada ise valmis kauni jõuluehte, aknakaunistuse või ehtekomplekti.

Loe rohkem

Maarja küla

Jõulud on aeg olla koos ja nautida erilisi hetki koos pere, armsate sõprade või heade töökaaslastega. Lustlikud  ja mängulised jõulutegevused kõlavad ju hästi? 

Maarja küla pakub ehedaid hetki, koosolemise rõõmu ja lustlikke tegevusi kõigile headele külalistele nii külas sees kui küla ümbritsevas metsas. 

Loe rohkem

Mooste mõisa jõulumaa

Jõulutunne on soe, armas ja mõnus tunne, mida kotiga poest koju ei too. Küll aga loob jõulutunnet see, kui võtad aega lähenevaid jõule rahulikult nautida ning ise omale kauneid jõule maalida.

Mooste mõisa jõulumaa ootab 7.-9. detsembrini lastegruppe ja peresid Moostesse jõulumeeleolu looma ja jõulusid ise valmis tegema.

Loe rohkem

Räpina Sadam

Kohev lumi ja jäätunud järvevesi jõuluajal kõlab kui palju rõõmu ja lõbusaid tegevusi pere või sõprade seltsis. Millal sa viimati uisud alla said või vihinal tuubimäest alla kihutasid?

Räpina Sadam pakub lume ja külmakraadide olemasolul lõbusaid tegevusi järvejääl ning kelgumäel. Ning neile, kel ninaots külmetab, on sadamakohvikus ootamas soe jook ning maitsev suutäis. Saunasõpradele ka jõulusaun.

Loe rohkem

Eesti Maanteemuuseum

Jõulukuu pakub ühiseid väljasõite ja kingitusi täis jõulupidusid. Kus aga korraldada laste jõulupidu? Mida võtta ette ja kuhu minna lasteaia ja koolilastega jõulude eel?

11.-15. detsembril ja 18.-19. detsembril ootab maanteemuuseum lasteaia- ja kooligruppe jõuluprogrammi, et uurida lähemalt jõulukombeid erinevaist ajastutest Eestis.

Loe rohkem

Jõulupidu Valgjärvel

Meeleolu jõuluaega loob hubane õhtu sõprade seltsis. Pealekauba mõnus muusika ja tantsurütmid!

Pane oma parim seltskond kokku ja tule kohale - jõulupidu Valgjärvel toimub 16. detsembril külamajas.

Loe rohkem

Karilatsi Vabaõhumuuseum

Jõuluaeg on täis ootust – päkapikkude, üllatuste ja jõulutunde järele. Jõuaks, jõuaks jõulud ometi kiiremini kohale!

Karilatsi Vabaõhumuuseumis saab jõule üheskoos oodata kaasamängitaval jõuluetendusel "Jõuaks, jõuaks jõulud".

Loe rohkem

Taevaskoja jõulumaa pakett seltskondadele

Jõuludest saavad päris jõulud ikka alles siis, kui sõrmed piparkoogiglasuurist kleepuvad ning ninas kuuma glögi lõhna tunneb.

Võid olla kindel, et Taevaskoja jõulumaal saad oma sõpruskonna või kollektiiviga jõulutoimetustele käed külge panna ja õuetegevustest puna põskedele. 

Loe rohkem
eu