Üle-eestiline kodanikuühiskonna nädal – Ühisnädal on sellel aastal pühendatud aktiivsele kodanikule ning kodanikuühiskonna arengule viimase saja aasta jooksul.

Ühisnädala korraldajad koguvad sel aastal kokku põnevaid lugusid vabaühenduste saamisest, arenemisest, erilistest juhtidest. Järgmisel talvel, kui Eesti tähistab 101. sünnipäeva, jõuavad Ühisnädala veebikeskkonna kaudu avalikkuse ette piltide ja videotega illustreeritud meeleolukad jutustused Eesti kodanikuühiskonna järjepidevast tegutsemisest.

See on teie võimalus kirjutada Eesti arengu lugu! Eriti ootame, et oma loo räägiksid pikaajaliselt tegutsenud vabaühendused üle Eesti. Loo lihtsamaks kirjapanekuks oleme koostanud abistavad küsimused, aga neid ei pea kasutama. Mida isikupärasem lugu, seda põnevam! Oluline on, et kirjutate üles mälestused ja talletate ühingu arenguloo järgmistele põlvedele.

Soovime, et jutustustes on kirjas nii mured, rõõmud kui seiklused ning ka nende loomise ajale iseloomulikud väärtused, tähendused ja veidrused. Tulevane lugeja muheleb, mõtiskleb ja imestab ning tajub ja mõistab, et Eesti edulugu on tihedalt seotud kodanike algatusvõime, tegutsemistahte ja aktiivsusega. See on teie võimalus kirjutada Eesti arengu lugu.

Kirjapandu ärasaatmiseks on aega 2. detsembrini. Saada see aadressile kaisa.tammoja@polvamaa.ee. Oleks väga tore, kui vastuskirjaga panete kaasa ka kuni viis fotot, mis ilmestavad ühingu tegevust. 

Ülevaade lugudest ilmub 2019. aasta veebruaris Ühisnädala kodulehel, valik lugusid leiavad kajastamist ka maakondlike arenduskeskuste veebilehtedel.

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja EV100 toimkond.

Kirjuta ka Sina oma ühenduse lugu üles!


Lisainfo:
Kaisa Tammoja
Vabaühenduste konsultant/projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee
www.polvamaa.ee/pak