« Tagasi

Maailmakoristuspäev Põlvamaal

15. septembril toimus üle-maailmne eestlaste algatatud maailmakoristuspäev. See on korraldajate poolne juubelikingitus Eestile, aga ka kogu maailmale. Maailmakoristusega liitus 144 riiki. Eestis tuli sel päeval loodust koristama hinnanguliselt 9500 inimest 300 erinevas koristuspaigas. Põlvamaal registreeriti 27 talgukohta, osalejaid oli üle 150.

„Põlvamaal pandi kirja 27 talgukohta. Eramaid me koristada ei saanud. Koristasime seal, kus omanik oli riik või vald ja neid kohti oli kokku 12. Kogusime umbes 25 kanti prügi. Palju oli olmeprügi, vanu rehve ja ka ohtlikke jäätmeid. Põlvamaa Arenduskeskus tänab kõiki seltskondi, kes oma panuse maailma suurimasse kodanikualgatusse andsid. Eriline tänu noortele, neid oli üle poole osalejatest! Kindlasti ei saanud kogu Põlvamaa veel puhtaks ja loodan, et see algatus toimub ka edaspidi," sõnas maailmakoristuspäeva eestvedaja Põlvamaal, Põlvamaa Arenduskeskuse MTÜde konsultant Kaisa Tammoja.

Põlvamaal koristasid Põlva Gümnaasiumi (talgujuhid Rutt Kahre ja Heiamar Tamm); Põlva Kooli (Karl Tammiste ja Urve Lehestik); Räpina Avatud Noortekeskuse (Ene Pikner), LC Põlva Lions (Meelis Tarros); LC Põlva Gloria (Külli Ots); Taevaskoja küla (Ahti Bleive) ning Swedbanki Põlva büroo (Krista Heering) esindajad. Lisaks olid koristamas Silver Schmeimani sõpruskond Vana-Koiolas ja Urmas Kolina sõpruskond Varbusel.

Rohkem infot maailmakoristuspäeva kohta, samuti toredad foto- ja videojäädvustused leiad: www.maailmakoristus.ee.

Põlvamaa tegevusi koordineeris SA Põlvamaa Arenduskeskus. Kaardistamisel ja koordineerimisel oli abiks vabatahtlik Silver Schmeiman.

Avafoto (Kaisa Tammoja): Põlva Gümnaasiumi talgulised
 

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
MTÜde konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee