« Tagasi

Kaasamine on koosloomine ja dialoogi tekitamine

26.-27. novembril toimus Mooste Linakojas Ühisnädala raames kaasamise koolitus „Koostegemise jõud. Kuidas kaasata inimesi kogukonna hüvanguks koos tegutsema?", kus tõdeti, et kaasamine on keeruline protsess ja kaasaja roll ei ole kerge.

Mooste Linakotta oli kogunenud hulk huvilisi MTÜde eestvedajaid, omavalitsuse nõunike, kogukonna vedureid ja Põlvamaa Arenduskeskuse spetsialiste. Koos arutleti kaasamise keerukusest, mis nõuab kaasajalt suurt vastutust. Kaasaja peab küsima endalt mitmeid küsimusi: kas meie poolt pakutavad teenused vähendavad või suurendavad ebavõrdsust meie kogukonna elanike seas; kas me teeme tegevust lähtuvalt oma sisetundest või toetume faktidele; teeme me tegevusi, mida on tõesti vaja või teeme seda, mida rahastatakse jpm.

Seepärast on tähtis leida tasakaal ning mõista iga otsuse mõju kogukonnale ja elanike tervisele. Seda nii erinevaid teenuseid planeerides, poliitikat kujundades, hooneid või kergliiklusteid rajades.

Kahepäevast koolitust viisid läbi koolitajad Triin Sokk (Terve Eesti Sihtasutus) ja Krista Habakukk (Eesti Külaliikumine Kodukant). Koolitust rahastas Tervise Arengu Instituut ja SA Põlvamaa Arenduskeskus.
 

Lisainfo:
Irena Viitamees
Ennetustöö spetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee