« Tagasi

Eesti kodakondsuse kehtestamise 100. aastapäeva tähistatakse Ühisnädalaga

Täna, 26. novembril algab üle-eestiline Ühisnädal, millega tähistatakse saja aasta möödumist Maanõukogu kodakondsuse määruse kinnitamisest. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul on Ühisnädala teemaks "Sada aastat aktiivset kodanikku".

"Tegusus ja ettevõtlikkus on liikumapanevad jõud ning kannavad Eestit edasi," sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. "Suur rõõm on, et juubeliaastal tõmmatakse aktiivsetele kodanikele ja kodanike algatustele tähelepanu kõigis Eesti maakondades," lisas Soe.

"Ühisnädala eesmärk on kutsuda üles inimesi märkama ja tunnustama vabaühendusi nende panuse eest meie ühiskonda," selgitas Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku turunduse projektijuht Riina Nõupuu. Nõupuu lisas, et oktoobrikuu seisuga on Eestis enam kui 22 000 mittetulundusühingut, mis tegutsevad selle nimel, et meie ühiskonda paremaks muuta lahendades erinevaid probleeme kohalikul kui ka üle-eestilisel tasandil. Tema sõnul on kogu meie elukorraldus meie endi kätes ja seetõttu on oluline motiveerida üha enam inimesi ise peale hakkama ja panustama.

Esmakordselt kogutakse Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul vabaühenduste tekkelugusid, et koostada ülevaade ühenduste tegevusest viimase saja aasta jooksul. "Meil on palju tegutsevaid ühendusi ja arvukalt neid, mis tegutsevad juba mitmekümneid aastaid. Soovime ühtekokku panna pikalt tegutsenud vabakondade lood, et näidata, kui aktiivsed on meie inimesed olnud viimase saja aasta jooksul," sõnas lugude kogumise kampaania juht Taive Saar. Saar kutsus üles vabaühendusi kirjutama ja saatma enda lugusid. Lisinfo: www.uhisnadal.ee/lugu.

Ühisnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega alates 2012. aastast. Juubeliaastal toimub Ühisnädal 26. novembrist 2. detsembrini.

ÜHISNÄDALA SÜNDMUSED PÕLVAMAAL:

26.-27. november - Koolitus: koostegemise jõud. Kuidas kaasata inimesed kogukonna hüvanguks koos tegutsema?

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/koolitus-koostegemise-joud-kuidas-kaasata-inimesed-kogukonna-huvanguks-koos-tegutsema/

28. november - Põlvamaa külavanemate/külaseltside ümarlaud koostöö arendamiseks. Ümarlaual antakse üle ka Põlvamaa "Aasta küla 2018" tiitel. Korraldab MTÜ Liikumine Põlvamaa Kodukant.

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/polvamaa-kulavanemate-umarlaud/

29. november - Arutelu: Kuidas me kestame? Otsime koos häid ideid ja lahenduskäike, kuidas meie kogukondade elujõudu hoida.

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/kuidasmekestame-arutelu-neitsijarve-loovusaidas/

29. november - Vaimse tervise õhtu Lättekojas

Lisainfo ja registreerimine: http://uhisnadal.ee/programm/vaimse-tervise-ohtu-lattekojas/

30. november - Põlvamaa kodanikuühiskonna parimate tegude ja tegijate tunnustamine Taevaskojas (kutsetega).

2. detsember - Eesti seltside 100 aastat 

Lisainfo: http://uhisnadal.ee/programm/eesti-seltside-100-aastat/

Täielikku Põlvamaa kava vaata:
http://uhisnadal.ee/?post_type=programm&maakond=P%C3%B5lvamaa

Ühisnädalat tutvustavad videod: http://uhisnadal.ee/videod/

Veebilehekülg: http://uhisnadal.ee/

Facebook: https://www.facebook.com/uhisnadal/

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt www.ev100.ee.
 

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
MTÜde konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee

Stina Pley
Kommunikatsiooninõunik
Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond
Tel: 5690 0642