5. juulil toimus XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo „Iseoma“ rongkäik Vabaduse väljakult Tallinna lauluväljakule.
Rongkäigus marssis ligi 45 000 laulu-, tantsu- ja rahvamuusikapeolist 21 kolonnis. Kõnniti marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – Tallinna lauluväljak ning kogu liikumistee pikku oli 5 kilomeetrit.
Rongkäiku juhtis rongkäigu „pea“, kus liikusid laulu- ja tantsupeo üldjuhid ning peo tuli, Tartu ja Tallinna linn, väliskollektiivid, üle-eestilised ja kutselised kollektiivid. mille järel kõndisid Hiiumaa, Ida-Virumaa, Jõgevamaa, Järvamaa, Läänemaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa, Pärnu linn, Raplamaa, Saaremaa, Tartumaa, Tartu linn, Valgamaa, Viljandimaa, Võrumaa, Harjumaa, väliskollektiivid, üle-eestilised ja kutselised ning rongkäigu saba moodustas Tallinn.
Kuigi laulupeolisi saatis lakkamatu vihm, ei lasknud pidulised sellest ennast häirida ja sellest, kuidas möödus põlvamaalaste rongkäik, vaata galeriist!
Foto: Sander Silm