Uudised

Uudised

Servitile Balti liigas kaotus
2023-11-12 17:32:00

Laupäeval, 11. novembril kohtus Põlva Käsipalliklubi esindusmeeskond Serviti Balti liigas Leedu klubi HC Dragunasega. Esimesel poolajal pidi Põlva klubi tunnistama Klaipeda võistkonna 17:13 paremust ning teisel poolajal vormistati lõpptulemuseks 32:26, mis jäi rääkima Dragunase kasuks.

Põlva mängumehi ei lastud kordagi juhtima. Esimesena avas väravaarve HC Dragunas. Viigistava värava tõi Servitile Jürgen Rooba. Sellest hoolimata jäi Serviti tagaajaja rolli. 10. minutil oli skoor Dragunase kasuks numbritega 6:5, ent 12. minutil viigistas Jürgen Rooba taas seisu. 9 minutit enne esimese poolaja lõppu üritas Klaipeda klubi vahemaa 2 värava peale kasvatada, kuid tulekahjut asusid kustutama Tõnis Kase ja Arturs Meikšansi tabamused. Dragunas püsis 25. minutini ühe väravaga ees kuniks Jürgen Rooba jällegi viigistava värava realiseeris. Seisuks oli 12:12. Kase 2-minutiline eemaldamine tõi endaga kaasa järjekordse mõõna Serviti mängus – Põlva klubi lasi viigiseisust lahti ja 29. minutiks oli kaotusseis süvenenud 3-väravaliseks. Esimese poolaja kaotas Serviti 13:17.
4-väravaline vahemaa kasvas teisel poolajal üsna ruttu 6-väravaliseks, kui vastane juba 33. minutil 20:14 ette läks. 40. minut märkis 7-väravalist kaotusseisu. Ent tunneli lõpus hakkas paistma valgus: 41. minutil skooris Kase, seejärel Robin Oberg ja Hendrik Varul ning siis Mathias Rebane. Nii oli 44. minutiks seis 21:25 Serviti poolt vaadatuna. Sellega Põlva meeskonna jõud piirdus ja matši 50. minutiks juhtis Dragunas 30:23. Üldresultaadiks kujunes 32:26.

Serviti resultatiivseimad mängijad Tõnis Kase, Jürgen Rooba, Alfred Timmo ja Hendrik Varul viskasid 4 väravat.

“Vastaste väravavaht oli tänane probleem. Realiseerimisel oli palju vigu. 7-meetri karistusvisetest realiseerisime ühe. Vasakul äärel olid mõlemad mängijad nulli peal. Sinna see mäng läkski. Muidu ei olnud väga hullugi, kuid realiseerimine oli põhiline probleem,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Järgmine Balti liiga kohtumine on Serviti meeskonnal 25. novmbril ZRHK Dobele Tenaxiga.

Foto: viskel Serviti mängija Stanislav Kholodiuk (HC Dragunas/Baltic Handball League).

eu