Uudised

Uudised

Ettevõtjad, teeme tänavu jõulud ise ja loome Põlvamaast imelise jõulumaa!
2023-09-27 10:42:00

Meil Põlvamaal on palju toredaid kohti, mida saab jõulude ajal külastada, aga vahel juhtub, et me ei tea sedagi, mida naaberkülas jõuluajal põnevat tehakse, ega tea, kuhu soovitada oma külalisel järgmiseks minna. Sestap on Põlvamaa Arenduskeskus käima lükanud projekti Jõulumaa Põlvamaal, mille eesmärk on muuta Põlvamaa sellel talvel imeliseks jõulumaaks, et selle koostööprojekti raames tuua maakonda veel rohkem külastajaid.

 

Idee kandvaks väärtuseks on osaliste tegevuste koondamine ühisele platvormile, ühisturundus ja üheskoos jõuludest tähelepanuväärse jõulumaa valmis tegemine, kus tähtsal kohal on jõulutraditsioonid ja inimesed ise. Maakonna rohelist identiteeti silmas pidades ei kutsu jõulumaa üles kedagi rohkem tarbima, vaid pigem ikka olemasolevat paremini ära kasutama või leidma hoopiski uusi võimalusi, kuidas jõulutunnet luua.
 
Jõulumaa turunduses oleme plaaninud keskenduda peredele, kes otsustavad spontaanselt ja jõulude ajal liiguvad ringi peamiselt nädalavahetustel, aga samuti gruppidele, kes oma plaane jõuludeks teevad juba varakult ning külastaksid jõulumaad pigem tööpäevadel. Jõulumaa on Põlvamaa külalistele avatud detsembris, vastavalt kohtade lahtioleku aegadele.
 
Et aga jõulumaa valmis tegemine nõuab üksjagu aega ja erinevaid ressursse, olemegi otsimas kaasamõtlejaid/koostööpartnereid, kellega koos tegutsedes ja jõudusid ühendades võiksime jõuda oma suure eesmärgini. On see siis jõulukohvik, jõuluvana kontor, turg, saanisõit, töötuba või mis iganes muu vahva tegevus, mida jõulude ajal pakutakse - peredele või gruppidele – teeme seda koos, et Põlvamaast saaks sel talvel tõeliselt uhke jõulumaa.
 
Kui soovid osaleda põlvamaise jõulumaa loomisel, võta ühendust Põlvamaa Arenduskeskuse rohemajanduse suunajuhi Kanni Kallastuga ( 5373 2316; kanni.kallastu@polvamaa.ee)
eu