Uudised

TV10 olümpiastarti II etapp
2023-01-30 14:02:00

Põlvamaalt lõid koolivõistkondadega kaasa Põlva Kooli ja Räpina Ühisgümnaasiumi südikad noored.

Laupäeval, 28. jaanuaril olid Lasnamäe Kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti teisel etapil võistlustules rohkem kui 300 noort, kes panid end proovile 60 m tõkkejooksus, kaugushüppes ja teivashüppes.

Teisel etapil tehti kokku kolm kõigi aegade esikümnesse mahtuvat tulemust. Parimaid noorsportlasi autasustas kümnevõistleja Kristjan Rosenberg, kes sai ka ise kergejõustikupisiku külge just TV 10 sarjast.
Häid tulemusi näitasid taas Põlva Kooli õpilased. Suuremate koolide arvestuses, kus osaleb 28 koolivõistkonda, on Põlva Kooli võistkond Rakvere Reaalkooli järel jätkuvalt teisel kohal. Räpina Ühisgümnaasium jätkab samas grupis 22. kohal.

Säravaima tulemuse saavutas Mihkel Padar poiste vanema vanuserühma 60m tõkkejooksus, kus ajaga 9,13 jooksis end III kohale. Oma vanuserühma kaugushüppes jäi ta napilt esikuuikust välja. Tulemuseks 5.13 ja kokkuvõttes 7. koht 55 võistleja konkurentsis.
Marielle Leesalu saavutas tüdrukute nooremas vanuserühma kaugushüppes 4.52 7. koha, osales kokku 80 võistlejat.
Evert Roodes tegi tubli võistluse poiste noorema vanuserühma teivashüppes, kus kõrguse 2.20 ületamine andis talle 8.koha.
Rosma Kooli individuaalvõistleja Hiie Maarja Ööbik osales vanemate tüdrukute teivashüppes ja saavutas tulemusega 2.65 auhinnalise 5.koha.

II etapi kokkuvõttev saade on eetris ETV kanalil neljapäeval, 2. veebruaril kell 16:30 ja reedel, 3. veebruaril kell 15:00 ETV2 kanalil.

Fotol (erakogust) Mihkel Padar (ülemises reas kõige parempoolsem) 60m tublimate autasustamisel.