Uudised

Uudised

Räpina loomemaja kaudu saab toetada Põlvamaa sõpruspiirkonda Ukrainas
 
2022-05-10 17:35:00

Räpina loomemaja kaudu saab jätkuvalt toetada Põlvamaa sõpruspiirkonda Kulikovkat, kusjuures praeguseks on annetusi kogunenud juba 9000 eurot. 

Sellest 6000 eurot oleme saatnud juba Kulikovka sõpradele ja selle eest on ostetud ravimeid ja killuveste. Kavatseme koguda veel ja viia see kogutud raha kohale Kulikovkasse.

Annetajateks on olnud põhiliselt eraisikud, kuid ka ettevõtjad Setomaalt. Põlvamaalt on teinud suuremad annetused Vastse-Kuuste Kool, mis kogus annetusi kevadjooksuga, Kanepi Rahvamaja, mis korraldas heategevuskontserdi ja Ulla Preeden, kes korraldas oma näituse avamisel oksjoni ja Leevaku küla Võhandu maratoni käigus. Annetusi on tulnud ka Lätist.

Miks meie seda teeme? Pean õigeks nii Mondo, Punase Risti kui ka Slava Ukraini tegevust, kuid need annetused lähevad suures osas suuremate linnade abistamiseks, sest seal on ka kahjud suuremad. Maal elavad inimesed tulevad alati paremini toime ja ka küsivad vähem. Järelikult ka saavad vähem. Põlvamaal on juba 52 aastat sõprussidemed Kulikovka rajooniga ja meie kohus on märgata ja aidata sõpru siis, kui nad on hädas. Me ei ehita ja taasta oma 10 000 – 15 000 euroga Ukrainat üles, aga sõpradele oleme tõsiselt toeks.

Tähtis ei ole summa suurus - tähtis on tahe! Sõpradele on isegi see teadmine väga oluline, et mingisugunegi abi tuleb. Annetada saab arveldusarvele ning loomemajas on ka sularaha kogumiseks kuppel.

Pangarekvisiidid annetuse tegemiseks: SA RÄPINA INKUBATSIOONIKESKUS; arve EE042200221066265723. 

Annetusi kogume veel kuni 25.mai 2022 a

Leo Kütt,

Räpina loomemaja juhataja
leo@ariabi.ee
Tel: 5218202

 

 

eu