Uudised

Uudised

Kolmapäeval võib selguda Eesti meister. Aga võib ka mitte…
2022-05-10 14:19:00

Kümne päeva jooksul tehakse meeste meistriliigas tiheda graafikuga lõpuspurt ning peetakse kolm viimast vooru. Eesti meister võib selguda juba kolmapäeval, kui Põlva Serviti võõrustab Viljandi HC-d. On aga ka võimalik, et kuld- ja hõbemedalite saatus otsustatakse viimasel mängupäeval ehk 19. mail.

Liider Põlva Servitil on 30 silma ja Viljandi HC ees kahepunktiline edu. Pronksmedalid kaela saav HC Tallinn järgneb 21 ning põnevat heitlust ülejäänud kohtadele pidavad HC Kehra/Horizon Pulp&Paper üheksa, Raasiku/Mistra ja SK Tapa seitsme punktiga.

Kolmapäeval, 11. mail Mesikäpa hallis toimuva tipplahingu eel on ühest küljest pilt selge – kui Serviti võidab, saavad põlvalased kulla. Viigi puhul vajab Serviti tiitlivõiduks kahest viimasest mängust üht võitu, eeldades et Viljandi alistab mõlemad vastased. Nimelt on omavaheliste mängude väravate vahe eelis Põlva meeskonna poolel.

Kõik eelnev keeratakse pea peale, kui kolmapäeval triumfeerib Viljandi. Mainitud eelis võrdsete punktidega lõpetades pöördub siis mulkide kasuks ning Serviti peab alistama Kehra ja Tallinna, lootes samas Viljandi libastumisele kas Tapa või Raasiku/Mistra vastu.

Viljandi ja Serviti on tänavu erinevates sarjades seitse korda juba vastamisi olnud ning seis on võrdne – ühe viigi juures mõlemal kolm võitu. Aprilli lõpus sai Viljandi kodusaalis ajaloolise 28:21 võidu Balti liiga finaalis, kuid vaid nädal hiljem jäi Põlvas kangele konkurendile selgelt, 16:28 alla.

Põnevuslahinguid pakuvad ka neljapäevased 18. vooru kohtumised. HC Tallinn võõrustab HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit ja mõlemad tiimid on hooaja lõpul saanud sisse päris hea hoo. SK Tapa ootab külla Raasiku/Mistrat ja needki meeskonnad pole tänavu veel paremat selgitanud, sest omavahelistes mängudes on mõlemal kaks võitu ja korra tehti viik.

Meeste meistriliiga 18. ja 19. voor:
11.05.  19:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)
12.05.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Kalevi spordihallis)
12.05.  19:00  SK Tapa – Raasiku/Mistra (Tapal)
15.05.  17:00  Viljandi HC – SK Tapa (Viljandis)
15.05.  17:00  Raasiku/Mistra – HC Tallinn (Raasikul)
16.05.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (Kehras)

Fotol (autor Helin Potter): viimati Mesikäpa hallis kohtudes olid viljandlased Serviti kaitsemüürist läbimurdmisega hädas, uus vastasseis juba kolmapäeval.

Allikas: Eesti Käsipalliliit

eu