VI Salamaa tõukerattakross

Laupäeval, 8. augustil toimus järjekorras juba kuues Salamaa tõukerattakross. Olgugi, et jätkuvalt leviv koroonaviirus on tänavusele hooajale oma pitseri vajutanud, sai tõukerattapere sel aastal esimest korda ühiselt kokku ning harjumuspärases formaadis võistlust pidada.

Hoolimata sellest, et korraldajate poolt reklaamiti välja läbi aegade lihtsaim (ja ka lühim!) Salamaa-võistlus, otsustasid mitmed  tugevad tegijad tagasihoidlikule vormile viidates osaleda matkasõidus. Erinevatel põhjustel jäid võistlusest eemale ka mitmed Eesti tippu kuuluvad tõukajad ning ülekaaluka võidu noppinud Ole Mustingu näost võis välja lugeda mõningast pettumust. Mustingu sõnul olid nii rada kui ilm suurepärased ning hoolimata kangete konkurentide puudumisest andis ta endast maksimumi. „Ma arvan, et Eestis pole ma mitte kunagi nii kõrge pulsiga sõitnud," tõdes mees peale võistlust.

Naistest näitas pikal maal taaskord teravaimat minekut Kristi Johanson, matkasõidu kiireim naine oli Kristi tütar Lisette Johanson ning meeste seas ei suutnud keegi pakkuda konkurentsi Janno Veldemannile. Noorteklassi parimad olid Kerti Järg ja Oliver Puhtla.

Lisaks Mustingule jätkus ka paljudel teistel osalejatel kiidusõnu rajameister Taavile ning julgestajatele, kes võistlejatele innukalt kaasa elasid ja vajalikku infot jagasid.

Tänavu tavapäraselt tagasihoidlikumumast osavõtust hoolimata jäi võistluste peakohtunik Aigar Nuuma siiski rahule. „Mul on väga hea meel, et Salamaa starti jõuab igal aastal täiesti uusi nägusid ning ka juba tuttavad sportlased ikka ja jälle tee siia leiavad," sõnas Nuuma. Ta tõdes, et hooaeg on ülemaailmsest olukorrast tingituna olnud tavapärasest tagasihoidlikum, kuid lubas, et Tõukan Lõpuni sari tuleb uuel hooajal taas oma parimas võtmes. „Tänavu pidi olema ka koduste maailmameistrivõistluste aasta, mis arusaadavatel põhjustel tuli edasi lükata ja eks tekitas seegi  paljudel harrastajatel motivatsioonilanguse," nentis ta.  

Peakohtuniku sügav kummardus koos tänusõnadega läheb kõigile, kes Salamaa tõukerattakrossi toimumisele kaasa aitasid. „Soovin kogu tõukerattapere nimel tänada Salamaa Puhkekeskust, kes meid taas lahkelt vastu võttis ning üheskoos mõnusa päeva veeta võimaldas," ütles Nuuma. Lisaks Salamaa Puhkekeskusele jagus tal kiidusõnu kõigile vabatahtlikele ning koostööpartneritele. Aitäh, Würth AS, Pinest AS, Maraton Spordikaubad, Samrutrans OÜ ja Taevaskoja puhkekeskus!

Tõukan Lõpuni erakordne ja harjumuspäratu sari on selleks hooajaks lõppenud, kuid meeleolukas tõukerattasuvi kestab edasi. Ees on ootamas mitmed matkad, Põlvas toimuv sprindivõistlus, samuti on kuni septembri lõpuni avatud mobiilirakenduses MOBO toimuv Salamaa tõukerattaorienteerumise võistlus.

Fotol (autor Taavi Nagel) Salamaa tõukerattakrossil osalejad ja korraldajad.

Allikas: Eesti Tõukerattaliit