« Tagasi

Vana-Võromaa käsitöökonkurss "Aigu om"

Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ kuulutab 6. veebruaril 2020 välja käsitöötoodete konkursi teemal "Aigu om". Konkursiga soovime laiendada valikut käsitöötoodetest, mis väljendavad Vana-Võromaa eripära ja pakuvad nii emotsionaalset kui praktilist väärtust siinset piirkonda külastavatele inimestele. Konkurss lõpeb 30. aprillil, võidutööd selguvad 6. mail.

Võrukeelne ütlus aigu om! väljendab võrokestele iseloomulikku elu- ja ajatunnetust: ei pea olema kogu aeg kiire - aega tuleb võtta ja siis jagub teda kõige olulise jaoks!

Võrokese isemoodi ajakulgemist ja sellest kantud mõtteviisi saab edasi anda käsitööesemete olemuses, materjalides, mustrikirjades ning kindlasti ka lugudes. Kiirustavate ja ajapuudusega kimpus olevate inimeste maailma võiksid hästi tasakaalustada käsitööna tehtud asjad, milles on meistri head soovid ja mis teeb meele rõõmsaks. Abi tooteideede märgotamisel võib olla lühikesest ajateemalisest lugemisest: https://wi.ee/wp-content/uploads/2020/02/AIGU-OM_eesti_keelen.pdf

Konkursile ootame töid, mida ei ole varasemalt avaldatud või juba müügiks toodetud. Oluline on läbi mõelda ka pakend, sest konkursi edukalt läbinud toodetele avanevad müügivõimalused Vana-Võromaa e-poes UmaPuut, laatadel, muuseumipoodides või suvepoodides üle Vana-Võromaa.

Konkursi täpsemad tingimused ja täiendavad lisamaterjalid on avaldatud MTÜ Vana-Võromaa Käsitüü FB lehel: https://www.facebook.com/vanavoromaahandycraft ja Vana-Võromaa käsitöövõrgustku kodulehel: https://wi.ee/et/tegemised/kasitooliste-umarlaud/kasitookonkurss/.

Eelmisel aastal toimunud uue toote konkursi teemaks oli suitsusaun, konkursi tulemusena sündis ligi 30 erinevat uut toodet, millest kümmekond on jõudnud ka huviliste ostjateni.

Konkurssi aitab läbi viia Rahvakultuuri Keskuse toetus Vana-Võromaa pärimuskultuuri meetmest. Käsitöövõrgustiku arendustööle annab hoogu Vana-Võromaa arendusprojekte toetus.

Foto (Vilve Oja): näide käsitöötootest teemal "aigu om"
 

Lisateave:
Vilve Oja
MTÜ Vana-Võromaa Käsitüü
Tel: 554 1999
E-post: vilve.oja@gmail.com