V Räpina Raudmehe triatlon

Reede, 2. augusti õhtul toimus Räpinas V Raudmehe triatlon. Triatloni raja pikkuseks oli: 300 meetrit ujumist, 10 kilomeetrit rattasõitu ja 3 kilomeetrit jooksu. Võimalus oli võistelda individuaalses kui võistkondlikus arvestuses.  3-liikmeliste võistkondade võistluses tuli igal osalejal teha vähemalt üks ala.

Selle aasta triatlonile registreerus 17 individuaalvõistlejat ja 5 võistkonda. Esimese ala- ujumise kiireim oli Ott-Erik Kalmus, kellel kulus 300 meetrise distantsi läbimiseks 3 minutit ja 56 sekundit, 10 kilomeetri rattasõidu kiireima aja sõitis välja Mihkel Kalja 17 minutit ja 30 sekundit. Kolme kilomeetri jooksu kiireim oli Märten Kala, kes esindas võistkonda „Sierra" ja kellel kulus kolme kilomeetri läbimiseks aega 10 minutit ja 41 sekundit.

Individuaalselt võitis triatloni Aleksander Varikov (üldarvestuse kolmas koht). Kogu distantsi läbimiseks kulus tal 37 minutit ja 21 sekundit. Individuaalse üldarvestuse teise koha sai parim Räpina valla esindaja Rainer Pungar (M 40+ vanuseklassi parim) ajaga 37 minutit ja 21 sekundit ja kolmas Toomas Reinsalu (üldarvestuse viies koht, M 40+ teine koht).

Naistest võitis üldarvestuses 13. koha saanud Karin Varikov ajaga 43 minutit ja 10 sekundit. Järgnesid Kadi Torila (üldarvestuse 17. koht, Räpina valla parim naine) ajaga 46 minutit ja 16 sekundit ja Krete Junson (üldarvestuse 18. koht) 46 minutit ja 22 sekundit.

Triatlonivõistluse võitis võistkond „Ott ja teised" ajaga 34 minutit koosseisus Ott-Erik Kalmus, Mihkel Kalja, Jaan Junson, kes juhtisid võistlust alates esimestest ujumismeetritest.
Teise koha saavutas Räpinast pärit noormeeste võistkond „Sierra" (üldarvestuse teine koht) koosseseisus Tarvi Arbma, Raul Randma, Märten Kala koguajaga 36 minutit ja 14 sekundit. Kolmanda koha sai võistkond „Vanad Aga Kobedad" (üldarvestuse 6. koht) aeg 38 minutit ja 28 sekundit. Osales ka kaks naisvõistkonda. Võistkond „Sport" koosseisus Kerli Kuusk, Maila Rehi ja Brita Kuus saavutasid üldarvestuses 15. koha ajaga 44 minutit ja 7 sekundit. Võistkond „Pärnu Kalevi KJK" kooseisus Karolin Kivimäe, Loretta Jürisoo ja Laura Junson saavutas üldarvestuses 16. koha ajaga 44 minutit ja 14 sekundit.

Võistluse edukaks korraldamiseks oli korraldajatele abiks 20 vabatahtlikku: õpilased Räpina Ühisgümnaasiumist ja Ruusa Põhikoolist; ujumist aitas turvata Räpina Päästekomando ja Mati Kure; rattasõitu julgestasid Lõuna prefektuuri piirkonnavanem Katrin Satsi, abipolitseinikud Sten Ea, Andres Põllu ja Kuldar Adrijan, lisaks Velmo Narruskberg, Marko Haamer ja Priit Kolli, Andri Võsokovski; võistluste kohtunikud  Annika Šturmov, Katrin Raja, Ülle Galka, Merike Vahtra, Margit Mathiesen; rajameistrid Jaanus Meitus, Jaano Junson. Suur tänu kõikidele!

Fotol (autor Andrus Karpson) V Räpina Raudmehe triatoni üldarvestuse parim naine ja parim mees.