« Tagasi

Tulekul on Eestimaa Rahvamaja Päev

Eestimaa Rahvamajade Ühing korraldab 24. oktoobril üle-eestilise Eestimaa Rahvamaja Päeva pealkirjaga „133 aastat kogukondade liitjana". Tänase seisuga on osalejaid igast maakonnast, kokku 111 rahvamaja.

Päeva eesmärgiks on liita kogukondi, teadvustada ja tutvustada rahvamajade argipäeva ning väärtustada seal töötavaid inimesi. Sel päeval motiveerime inimesi olema rahvamajaga, näitame majades toimuvat köögipoolt, arutleme ühiste probleemide ja kitsaskohtade üle ning töötame välja edasised sammud rahvamajade tugevdamiseks.

Päeva jooksul tehakse sotsiaalmeedias sündmustest otseülekandeid ja näidatakse maakondade rahvamajade lugudest kokku pandud videofilme. Lisaks uutele filmidele näitame huvilistele Eesti Rahvamajade Ühingu poolt 2008. aastal tehtud filme.

Kell 13 toimub veebi vahendusel ümarlaud, kus rahvamajade teemadel arutlevad oma valdkonna spetsialistid.

Põlvamaalt osaleb kuus rahvamaja: Kanepi Seltsimaja, Saverna Külakeskus, Põlgaste Raamatukogu- külakeskus, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, Vastse-Kuuste Kultuurimaja ja Vana-Koiola Rahvamaja.Fotol Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus (allikas: kultuurikeskus.ee) 


Lisateave:
Andres Määr
Kultuurispetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 528 4859
E-post: andres.maar@polvamaa.ee