Spordiaasta Tähed 2019 on selgunud ja kuldsed Kristjanid jagatud

Laupäeva, 4.jaanuari õhtul tunnustati Alexela kontserdimajas Eestimaa tubilisid ja tegusaid inimesi spordivaldkonnas. Meeleolukale galaõhtule oli võimalus kaasa elada Postimees online kui Kanal2 teleekraanilt.

Eesti Olümpiakomitee „Spordiaasta Tähed 2019" galal pälvis Aasta meesportlase Kristjani teist aastat järjest odaviskaja Magnus Kirt. Kirt tegi särava hooaja, kuhu kuulusid maailmameistrivõistluste hõbemedal, Teemantliiga võit ning uus Eesti rekord 90,61.

Esmakordselt palvis Aasta naisportlase Kristjani freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Kelly Sildaru tuli 2019. aasta alguses tol hetkel veel 16-aastasena freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks ning teenis mullu ka X-Mängudel pargisõidus kulla, rennisõidus hõbeda ja Big Airis pronksi. 
Sildaru valiti neljandat aastat järjest ka Eesti aasta noorsportlaseks

Aasta võistkond 2019 valiti rallipaar Ott Tänak ja Martin Järveoja. Tänak ja Järveoja võitsid kuus MM-etappi ning tulid esimeste eestlastena autoralli maailmameistriks.

Aasta treener 2019 auhinna laureaatideks kuulutati Indrek Tustit ja Marek Vister, kelle juhendamisel treenib odaviskaja Magnus Kirt.

Aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvis kõrgema asetuse spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel koguni 80 459 unikaalset hääletajat, mida on mullusest enam kui veerandi võrra rohkem. Samuti osalesid hääletusel 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku.

Eestimaa Spordihing 2019 tunnustuse pälvis legendaarne poksitegelane Rein Pajur. 80-aastane Rein Pajur on üks neid poksitegelasi, kes on saanud Eestis oma ala viljelemise sünonüümiks.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinnaga „Sport ja jätkusuutlik arhitektuur"  tunnustati Tallinna kesklinnas asuvat Kalevi Spordihalli, mis keskkonnateadlikult ja jätkusuutlikult renoveerituna on saanud uue elu, kandes samas edasi ajaloolist pärandit.

Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal „Spordiaasta Tähed 2019" kuulutati esmakordselt välja sportliku kohaliku omavalitsusüksuse konkursi võitja, samuti tunnustati maakondade ja suuremate linnade parimaid spordiklubisid.

Rahvahääletusel „Aasta sportlik vald 2019" tiitli teeninud Elva vald toetab sporditegemist ning annab sporditegemise ja tervislike eluviiside viljelemiseks ka ise eeskuju, korraldades igal aastal augustis spordikuud.
Samuti kandideerisid Põlva vald, Rae vald, Saare vald ning Vinni vald. Kõigi viie kandidaadi sportlikkuse tutvustused ja videoülevaated leiab EOK kodulehelt www.eok.ee/organisatsioon/uudised/haaleta-vali-eesti-koige-sportlikum-vald

Parima spordiklubi tunnustuse pälvis Põlva maakonnast Orienteerunisklubi Põlva KOBRAS.

Alexela kontserdimajas toimunud pidulikul auhinnagalal kuulutati välja ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2019. a aastapreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvisid seitse spordivaldkonnas tegutsevat inimest:

Raivo Jeenas - Võru võrkpallielu edendaja
Külli Haav - parapurjetamise eestvedaja
Velja Andruse - suurvõistluse korraldaja
Lembit Toru - tervisespordi eestvedaja
Rait Ratasepp - inimvõimete piiri proovilepanija
Veljo Lamp - teenekas spordiametnik
Virve Vask - tippsportlaste taustajõud.


„Spordiaasta Tähed 2019" auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad Eesti Kultuurkapital, Postimees Grupp ja Sportland.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK toetajad on Paf, Coop, ERGO, JCDecaux, Nike, Monton, Olympic Casino, Salomon, Sportland, Toyota ja USS Security.


Allikas: Eesti Olümpiakomitee (www.eok.ee)