Raido Mitt – Eesti meister maratonijooksus

Orienteerumisklubi Põlva Kobras liige Raido Mitt, kes ülemöödunud  nädalavahetusel tuli Eesti meistriks orienteerumise segasprindi teatejooksus, krooniti sellel nädalavahetusel Tallinna maratonil,  oma esimesel maratonil, Eesti meistriks maratonijooksus. 

Mitt lõpetas üldarvestuses seitsmendana ajaga 2:26.52. Hõbemedali võitis Raivo Alla (2:27.11, üldarvestuse kaheksas) ja pronksi Rauno Jallai (2:30.19, üldarvestuse kümnes).

Mitt jooksis maratoni alles esimest korda ja võitis kohe Eesti meistritiitli. "Ega see mulle praegu ei ole veel kohale jõudnud, aga olen väga õnnelik," ütles Mitt intervjuus ERR-ile. "Ettevalmistus läks väga hästi ja ma teadsin, et olen võimeline hästi jooksma ja meistritiitlit võitma. Tunne oli väga hea ja kõik tuli väga hästi välja, olen väga-väga rahul."

"Lõpp oli küll raske, aga praegu on täitsa mõnus," lisas Mitt. "Kõige raskem oli 30-35, ka psühholoogiliselt. Ootasin juba lõppu, et saaks natuke kiiremini jooksma, samas teadsin, et pean natuke tagasi hoidma. Umbes 35. kilomeetril tõstsin natuke tempot ja sain Allalt eest ära. Kõik läks plaanipäraselt. Rada oli mõnus!"

Mitt sõnas, et plaanibki nüüd maratonile keskenduda. "Loodan, et see jääb mu kõige kehvemaks ajaks," ütles ta muheledes enda lõpuaja kohta.

Lisaks sportlikele saavutustele on Raido leidnud aega olla sellel aastal Koprakarikal rajameister.
Rajameistri vastutav amet on Raidol ka peagi algavatel Põlva maakonna lahtistel orienteerumisjooksu meistrivõistlustel, mis toimuvad 2.8-29.septembril Rosmal.

Fotol (arhiivist) Raido Mitt, Eesti meister 2019 maratonijooksus.

Allikas: Orienteerumisklubi Põlva Kobras