Põlvamaa turismitegijad käisid õppereisil Valgamaal

16.-17. septembril viibisid Põlvamaa turismiasjalised õppereisil Valgamaal, et tutvuda naabermaakonna peamiste turismiteemade ja uudistega.

Õppereisi esimese objektina külastasime Põlva ja Valgamaa piiri lähistel Truuta külas Murimäe Veinikeldrit, mille perenaine Janika Ilves tutvustas veinikeldri tegemisi ja põhjamaist viinamarjakasvatust.  

Eesti talvepealinnas Otepääl anti ülevaade mitmekülgsetest sportimisvõimalustest ja meile avanes võimalus imetleda Tehvandi K90 suusahüppemäe vaateplatvormilt avanevat vaadet.

Sangastes tutvusime 2019. a suvel avatud Sangaste Mõisa Ringtalli külastuskeskusega, mille interaktiivse ekspostitsiooni „Rukkikrahv ja ilmaimed" eksponaadid jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste Lossi omanikust krahv Bergist. Külastasime ka Sangaste Rukki maja ja selle restorani, mille nimestki võib järeldada, et menüüs on au sees Eesti rahvusvili rukis. Sangaste lähistel Kakulaane Turismitalus asub Euroopa saunamaratoni mitmel korral osalejate lemmikuks valitud saun. Siin saime rohkem teada ka Sangaste Rukkiküla võrgustikust – perenaine Maie Lepik on üks Sangaste Rukkiküla asutajaliikmetest.

Edasi suundusime Taageperasse, kus meid ootas ees kohaliku turismivõrgustiku tutvustus läbi meeskondliku seiklusmängu, mis toimus Loodusturism OÜ ja selle partnerite koostöös. Vaatamata heitlikule ilmale pakkus mäng osalejatele palju avastamisrõõmu ning näitas üht viisi, kuidas on võimalik piirkonna erinevaid objekte üheks tervikuks siduda. 

Taageperas tutvusime ka uuenduskuuri läbinud Taagepera lossiga, milles on lisaks hubasele hotellile ka restoran ja lossispaa. 

Järgmisel hommikul tutvusime Tõrva piirkonna peamiste vaatamisväärsustega – Helme lossivaremed ja allikad ning tegime peatuse ka Tõrva keskväljakul.

Piirilinnas Valgas pakkus elamuse Valga Militaarteemapark, mille rikkalik ekspositsioon on toonud kohale militaarhuvilisi jt külastajaid üle maailma. Valgas astusime läbi ka Valga Külastuskeskusest. 
Põlvamaa turismiettevõtjate osalemist õppereisil rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Õppereisi viis läbi Põlvamaa Arenduskeskus. Reisikava kokkupanemise ja kontaktide vahendamise eest täname giidiks olnud Külliki Pikka ja Valgamaa Arenguagentuuri. 


Lisateave:
Kristi Kahu
Turismiarendusjuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5554 3907
E-post: kristi.kahu@polvamaa.ee