« Tagasi

Põlvamaa noored kauplesid Tallinnas õpilasfirmade laadal

8. ja 9. veebruaril toimus Tallinnas Junior Achievement Eesti korraldatud Eesti õpilasfirmade laat, millest võtsid osa ja said auhinnalisi kohti Põlvamaa õpilasfirmad.

Kristiine ja Rocca al Mare keskustes leidis aset seni  suurim õpilasfirmade laat, millest võttis osa üle 300 õpilasfirma. Noored ettevõtjad saavutsid  ligi 20 000 euro suuruse käibe, mistõttu  laadazürii premeeris  parimaid ning leidlikemaid noori.

Põlvamaalt osales Tallinna Laadal õpilasfirmad Bäg, Šnäkk, Tarree, Tablasta ja Mängutasku ning minifirmad Hepu ja Meeilu2.

Parima müügistrateegia tunnustuse sai Põlva Gümnaasiumi õpilasfirma Bäg Õpilasfirmat Mängutasku pidas zürii innovatsiooni eripreemia vääriliseks. Minifirmat Hepu Põlva Koolist tunnustati tuleviku potensiaali preemiaga.

„Seekordse laada tegi eriliseks see, et esimest korda toimusid laadapäevad lisaks laupäevale ka pühapäeval ning osa võttis üle 300 õpilasfirma. See teeb laadast suurima omalaadse terves Euroopas ja ilmselt ka maailmas," märkis Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor.

"Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli firmad olid müümas ja võistlemas reedel Rocca al Mare keskuses. Oli üks huvitav, tegus ja asjalik päev. Õpilas-ja minifirmasid osales sellel aastal väga palju. Õpilas-ja minifirmade liikmed olid aktiivsed müüjad ja suhtlejad. Tihe konkurents ja piisav hulk külastajaid hoidis kõigis osalejates üleval pinget ja ärevust. Motivatsiooni langemist meeskonnas hoiti ära optimism ja hea huumoriga," ütles Põlva Kooli ja Põlva Gümnasiumi õpilas-ja minifirmade juhendaja Kaia Tamm.

Laada parimateks toodeteks kuulutati hambapesutabletid ÕF Münt poolt Hugo Treffneri Gümnaasiumist, metallist joogikõrred, mida valmistab ÕF Estrav Vanalinna Hariduskolleegiumist ning helisalvestiga õnnitluskaardid, mida valmistab ÕF pÕs samuti Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Laadal osalemist rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme "Piirkond-likud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"  projektist „Põlvamaa PATEE programm 2020-2023".
 

Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 588 62207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee