« Tagasi

Põlvamaa ettevõtjad otsivad Hamburgis ekspordivõimalusi

Põlvamaa ettevõtjad on 28. oktoobrist 1. novembrini Hamburgis kontaktreisil, et leida uusi võimalusi eksportimiseks. Hamburg on suuruselt Saksamaa teine linn ja siin elab üle 1,8 miljoni inimese. Hamburgi vahetus läheduses on ka Põlvamaa sõpruspiirkond Bad-Segeberg.

„Kontaktreisi eripäraks on see, et iga ettevõtja vastutab ise ettevalmistuse kvaliteedi ja tulemuslikkuse eest, meie ühtegi kokkusaamist ei korralda. Siia tulek tähendab neile suuri lisakulutusi, sest projektiga saame vaid osaliselt kaasa aidata. Lühikese aja jooksul on vaja ette valmistada Saksa turu jaoks toodete kataloogid, leppida kokku kohtumised nii edasimüüjate kui ka võimalike otsemüügikohtadega. Päevas on igal ettevõttel mitu kohtumist, lisaks kohaliku turu tundma õppimine. Sakslased on üsna umbusklikud ja nendega tuleb silmast silma kohtuda ning seejuures väga veenev olla. Eksimisruumi siin ei anta," ütles PATEE projektijuht Kaisa Tammoja.

OÜ Käbliku Pruulikoja esindajad valmistusid kontaktreisiks korralikult: valmistati toodete täielik kataloog, mida edasimüüjatele anda ja 31. oktoobril on tulemas Tap Take Over (tõlkes: kraanide ülevõtmine) müügiüritus Hamburgi Bunthaus Schankraum õllebaaris. Tegemist on kohaliku Bunthaus Brauerei pruulikoja baariga ja sel õhtul saab Käbliku Pruulikoda enda tooteid ise vaatidest müüa. „Kasutame seda võimalust enda toodete turundamiseks ja testimiseks, kohale on kutsutud ka Hamburgi edasimüüjad ja käsitööõllede baaride omanikke. Täna jõudis euroalusetäis kaupa kohale ja ettevalmistused käivad. Lisaks õllevaatidele on meil kaasas ka 15 erinevat toodet, mida saab üritusel tasuta testida," ütles pruulikoja osanik Eerik Absalon.

„Võrreldes käsitööõlledega on siidrid Saksamaal märksa vähem tuntud. Mängu tulevad ka regionaalsed eripärad, just Hamburgi ja Berliini ümbrus on õiged piirkonnad, kust kaudu Saksa turule siseneda. Parim viis selleks on kasutada meie rahvuskaaslasi, kes täna juba siinsel turul tegutsevad. Seeläbi turu peensusi hästi teavad," arvas Sulev Nõmmann Siidrikojast.

Kontaktreisi korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus, projekti rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks".

Foto (Põlvamaa Arenduskeskus): OÜ Siidrikoja esindajad kohtumas kaubamärgi Ostseegrüne edasimüüjatega, kelleks on kolm Saksamaal pikalt elanud ja toiduainete tööstusega tegelenud eestlast.


Lisateave:
Kaisa Tammoja
PATEE projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee