« Tagasi

Kvaliteedimärgis Põlvamaa Rohelisem märk anti välja 13 uuele tootele

Maikuu taotlusvooru esitati taotlused kolmeteistkümnele erinevale tootele.  Uuteks märgikandjateks said Haameri Talu Lihapood OÜ, SA Maarja Küla ja Õlimeistrid OÜ. Korduvtaotleja MTÜ Aade esitas esmataotluse veebruaris, kus sai tunnustuse kohalikust puidust ja puidujääkidest valmistatud kaelaehetele.

Seekordne MTÜ Aade märgitoode on vanu käsitöötraditsioone järgiv kedervars, mis on valmistatud käsitööna, kasutades materjalina harilikku ploomipuud ja paju.

Haameri Talu Lihapood OÜ sai põlvamaise kvaliteedimärgise järgmistele toodetele: klassikaline- ja talumehe sašlõkk; sealiha ürdi, sinepi-mädarõika- ja sidrunimaitselises marinaadis. Lisaks väljastati kvaliteedimärgis kõikidele värske sealiha lõigetele (selja- ja kaelakarbonaad, välis- ja sisefilee, abaliha, praeliha, küljeliha, hakkliha, jalad, koodid, kondid, kamar, raguu, ribikont jne). Ettevõttel on Põlvamaal neli erinevat müügikohta, kus müüdav sealiha pärineb Räpina vallas Viluste külas asuvast Haameri talu seafarmist. Talu realiseerib hetkel juba 30-35% enda farmis kasvavatest sigadest Haameri Talu Lihapood OÜ kaudu.

Rohelise märgi tunnustuse said neli toodet Õlimeister OÜ rikkalikust tootevalikust.  Kanepi vallas asuv ettevõtte kasvatab kanepit, millest valmistatakse erinevaid tooteid tarbimiseks nii inimestele kui ka loomadele. Märgi tunnustuse said – kanepiõli- ja jahu, hobuste söödamaterjalid - hobumaius ja kanepiseemneõli. Hobuste söödamaterjal on suurpärane näide, kuidas väärindada Eestis kasvatavat kanepit.  Kõik neli toodet on sertifitseeritud Eesti mahetooted.

SA Maarja Küla laiast tootevalikust said Põlvamaa Rohelisema märgi keraamiliste nõude sari "Jäälind" ja kadakast pliiatsihoidja "Pakuke". Intellektipuudega inimestele rajatud looduslähedast eluviisi soosiv SA Maarja Küla Põlvamaal on suurepärane  võrdne võimalus elada, õppida ja töötada vastavalt oma võimetele.

 

Põlvamaa Arenduskeskuse poolt alates 2009. aastast välja antavat märki kasutab praeguseks üle 60 Põlvamaa ettevõtte. Põlvamaa Rohelisema märgi kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.polvamaine.ee.  Järgmine märgitaotluste esitamise tähtaeg on   28. august 2019.

Lisainfo:
Kristel Koddala
ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 588 622 07
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee