Käsipalluritel tõeliselt mängutihe nädalavahetus

Põlva pallimängude peaareen Mesikäpa hall võõrustas möödunud nädalavahetusel, 26.-27.jaanuaril hommikust õhtuni erineval tasemel ala harrastajate mänge. Esiliiga meeskonnaga jõuti käia mängul Tallinnaski.

Laupäeval-pühapäeval mängisid Eesti noorte D2 vkl (2008 ja hiljem sündinud) poisid käsipalli meistrivõistluste I liiga esimest etappi. II liiga esimene etapp sai teoks samal ajal Viljandis.

Mõlemas liigas mängib 6 võistkonda ja kahel etapil mängitakse omavahel turniirisüsteemis läbi.
Põlvas tominud I etapil alistas Põlva Spordikooli võistkond kindlalt Võru 25:12, Tallinna KA 2 19:14, Aruküla SK 20:17, Tallinna KA 1 26:22, kaotati 18:19 HC Kehrale.
Et pall on ümmargune ja võitja selgub ikkagi alles pärast kõiki mänge kinnitab I etapi lõppjärjestus:
1. Põlva Spordikool - 8 punkti
2. Tallinna Käsipalliakadeemia - 8 punkti
3. HC Kehnra - 8 punkti
4. Aruküla Spordiklubi - 4 punkti
5. Tallinna Käsipalliakadeemia 2 - 2 punkti
6. Võru Kreutzwaldi Kool - 0 punkti.

D2 vanuseklassi II etapp ning lõpilk paremusjärjestus toimub-selgub Põlvas 9.-10.mail.

Laupäeval tehti noorte käsipallimängudes väike paus ning elati kaasa Balti liiga käsipalli meistrivõistluste mängule, kus Põlva Serviti võõrustas viimase nelja aasta Balti liiga tšempioni ja Euroopa Meistrite liiga klubi Riihimäe Cocksi.

Põlva Serviti võitles Balti liigas tiitlikaitsja vastu välja viigi 27:27 (17:13). Soome meister jätkab üheksa punktiga A-alagrupi liidrina, Servitil on kolme viigiga kuuest mängust tabelis kolm silma.

Serviti ja Cocks on Balti liigas juba "vanad sõbrad", ainuüksi viimasel kahel hooajal peeti viis vägagi võrdset lahingut, millest kolmel korral väljus võitjana Eesti meistermeeskond. Laupäev Põlvas polnud erand – põnevas kohtumises ei saanud esimesel veerandtunnil kumbki tiim enamat kui üheväravalist edu.

"Kindlasti võidetud ja ka väga tähtis punkt, et säiliks lootused edasi pääseda. Suurema osa teisest poolajast mängisime noorema koosseisuga ja arvestades, kes meil vastas olid, siis võib rahule jääda. Avapoolaja keskel hakkasime julgemalt nii kaitses kui rünnakul tegutsema ja saime eest, aga oli teada, et Cocks parandab teisel pooltunnil," hindas Kalmer Musting.

"Rõõmustab, et meil on pea täiskoosseis olemas, sest nii Indrek Neeme kui Ülljo Pihus on tervenenud. Timmo oli koondisest naastes päris roostes, aga täna viskas juba tähtsaid väravaid ja sai mängumehe tunde tagasi. Kindlasti tuli hästi sisse Lepasson, kes hoidis meid mingil hetkel oma tõrjetega mängus," analüüsis Serviti peatreener.

Põlva meeskonnad pikendasid esiliigas võiduseeriaid

Pühapäeval teenisid "suurematest palluritest" enam tähelepanu Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste esiliiga mängijad. Edu saatis mõlemat Põlva meeskonda, sest liider Põlva Coop alistas võõrsil Tallinna Oskari 33:28 (19:16) ning tiitlikaitsja Põlva/Arcwood sai kodus raske, 29:24 (14:13) võidu HC Kehra/Primendi üle.

Põlvas võõrustas Põlva/Arcwood peatreener Janar Mägita kohale sõitnud HC Kehra/Primendit. Võrdsete mängus jätkus pinget algusest lõpuni.  Mullune esiliiga tšempion sai 29:24 võidu ning asub 17 punktiga liider Coopist kolme silma kaugusel, olles aga kolm mängu vähem pidanud.

Järgmised kodumängud Mesikäpa hallis: Coop Põlva vs HC Tallinn 2 toimub 6. veebruaril kell 18.30,  Põlva/Arcwood vs Raasiku/Mistra selgitavad paremust 7.veebruaril kell 20.

Serviti meeskonda ootab ees Balti liiga mängude kodune nädalavahetus, kui Mesikäpa Hallis võõrustatakse laupäeval, 1.veebruaril kell 17 ZTR Zaporozhyet ning pühapäeval, 2 veebruaril kell 16 Dragunas Klaipedat.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Coop Põlva resultatiivseim oli taas Mathias Rebane (palliga).

Allikas: Põlva Käsipalliklubi