« Tagasi

Ilmus raamat „Kuuskümmend aastat Põlva orienteerumist“ 1960-2019

Tänavusel kevadel  möödub 61 aastat sellest, kui kohalikus ajalehes Koit ilmus lugu esimese orienteerumisspordiürituse toimumisest Põlva rajoonis Karstes.

Ilmunud raamat on kokkuvõte tehtust ning tunnustus Põlvamaa orienteerumisaktiivile. Põlvamaa orienteerumisklubid on olnud eeskujuks Eesti orienteerumisklubidele ja miks mitte kogu riigi spordisüsteemile kui tugevad, ühistel väärtustel toimivad mittetulundusühingud.

Mahukas (360 lk)  raamat kajastab rahvusvaheliste tiitlivõistluste, Eesti meistrivõistluste, Kopra karikavõistluste, Lõuna-Eesti karikavõistluste, Peko Kevade, Põlva teisipäevakute, KoKu jooksu ning rahvaspordiürituse Tund Tervisele korraldamist, aga ka osalemist rahvusvahelise koolispordiliidu maailmameistrivõistlustel ja selle võistluse korraldamist Põlvas 1995. aastal. Esile on toodud nii OK Põlva Kobrase kui OK Peko noorte mitmekülgsuse rändkarika saajad. Raamatu lõpus on eraldi portreejutud nendest, kes aastate jooksul Põlvamaa orienteerumiselus sportides ja/või võistlusi korraldades rohkem silma paistnud. Lisaks veel tabelid medalisaajatest, maakonna meistritest erinevatel aladel, välja antud kaartidest jne.

Põlvamaa orienteerujate saavutused on kirjutatud kuldsete tähtedega Eesti orienteerumisspordi ajalukku - rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt on põlvakad toonud medaleid nii noorte, veteranide kui ka täiskasvanute põhiklassis. Seda kuni rogaini MM-kuldadeni ja suusaorienteerumise MM-pronksini välja.

Suurepäraste spordisaavutuste kõrval on Põlvamaa orienteerujad kogu oma ajaloo vältel olnud Eesti orienteerumiselu toimise üheks tähtsamaks tugisambaks võistluste korraldajatena. Just võistluste toimumine on iga spordiala elujõulisuse märk. Nende korraldamine näitab võimekate tegijate olemasolu ja on ala viljelemise toitepinnaseks. Võistlused alates päevakutest ja maakondlikest jõuproovidest kuni maailma orienteerumise "kroonijuveeli" – orienteerumisjooksu MM-võistlusteni välja – nii lai on olnud põlvakate ampluaa. Tänaseks on Põlvamaale jäänud ainult orienteerumisklubi Põlva Kobras. Värska orienteerumisklubi Peko kuulub nüüd Võru maakonda.

Valmis sai just selline raamat. Lugege, meenutage, parandage, vaielge vastu ning kirjutage üles oma mälestusi. Vahvaid tunde raamatu seltsis – jätkugu sellest põnevat lugemist ja tekkigu rõõmsaid meenutusi! Raamatut saab lugeda maakonna raamatukogudes ja soetada endale OK Põlva Kobrase klubist tel. 5034368

Pildil raamatu koostaja Nikolai Järveoja  koos kujundaja-küljendaja Arvo Saaliga, kes oli orienteerumisspordi alusepanija meie maakonnas.


Allikas:
Nikolai Järveoja
Raamatu koostaja