Postiteel tuleb Kostitee

Sel laupäeval, kui on hõimupäev ja Maailma toidupäev, korraldab kohalik kogukond Ihamaru külakeskuses, mis on omal ajal ehitatud meiereihooneks, toreda teemapäeva.

Lookleva Postitee ääres on mitmed toiduettevõtteid ja siin saavad kokku Võrumaa UMA MEKK ning Põlvamaa ROHELISEM MÄRK. Seetõttu muutub Postitee selleks päevaks Kostiteeks.

Kolmandat korda toimuv sündmus algab kell 10.00 laadaga. Õues ning saalis seatakse üles müügikohad rahvalikuks kauplemiseks, kus on esindatud väärikas käsitöö ja maitseelamused lähemate ning kaugemate meistrite kodadest. Päeva alguses avame ka kohaliku kunstniku Erkki Lepiku fotonäituse, kus on jäädvustust leidnud just Ihamaru külakeskusega seonduv.

Kell 11.00 kuulutatakse välja kostivõistlus POSTITEE MAITSE, kuhu oodatakse võistlema sööke ja jooke, mis võiks olla valmistaja arvates Tartumaad ja Võrumaad ühendava Postitee nimelise toiduauhinna tiitli väärilised.

Tulgu need siis koduköögist või väiketootja kojast. Kahe tunni jooksul saavad laadakülalised ja huvilised väljapandut mekkida ja oma lemmiku poolt hääle anda.

Rahvahääletuse tulemusena selgub POSTITEE MAITSE 2021. Antakse välja ka eripreemiad. Karaski küla nimel parimale karaskile ja Puskaru küla nimel parimale puskarile. Valitakse ka PARIM OMAVALITSUSPIRUKAS, mille küpsetavad omavalitsusse pürgivate erakondade ja valimisliitude esindused. Et ikka teaks, kelle poolt järgmisel päeval häält anda.

Õhtul, kell 18.00 algab Ihamaru külakeskuse saalis lõikuspidu omakandi ansambli Kõhukesed saatel.

Sissepääs on omadele tasuta, teistele annetusega.

Infot Kostitee päeva kohta saab kodulehelt www.ihamaru.eu ja Facebookis.