Enneolematu: esimest ja viimast korda avatakse Haapsalu-Taevaskoja rongiliin

1931. aastal ehk 90 aastat tagasi avati ametlikult Taevaskoda läbiv Tartu-Petseri raudtee ja nüüd avatakse vaid üheks ning ainukeseks sõiduks rongiühendus Haapsalu ja Taevaskoja vahel. 
 
16. juunil kell 8:45 alustab lõbusõidurong Taevaskoja Peetrike sõitu liinil Haapsalu-Kiidjärve-Taevaskoja. Haapsalus annab rongi üle Haapsalu linnapea Urmas Sukles. 
18. juunil kell 18:07 võtab koos piduliku tervitamisega rongi vastu Taevaskoja külavanem Ahti Bleive.
 
Pool Haapsalu-Taevaskoja marsruudi piletitulust annetatakse Maarja külale ning iga sõitja saab soetada pileti oma sisetundest lähtuvalt, kas 5, 10 või 50 euro eest. Pileti soetamine ei ole kohustuslik ja sõita saavad teekonnal kaasa, lühemaid või pikemaid vahemaid, kõik soovijad.
 
Taevaskoja Peetrike on endine Haapsalu linna lõbusõidurong, mis osteti Taevaskoja piirkonda eesmärgiga vähendada autode osakaalu. Võimaldame ka liikumisraskustega inimestel  kergema vaevaga pikemate vahemaid läbida ja näha kohti kuhu nad muidu alati ei pääseks.
 
Piletimüügiga läbi online aitab Vudila mängumaa.
 
Rongisõidu marsruut 16. juunil on Haapsalu-Pärnu-Kilingi-Nõmme. 17. juunil läbitakse Kilingi-Nõmme, Viljandi ning puhatakse öö Valma puhkekeskuses. 18. juunil ehk viimasel päeval stardib rong liinil Valma puhkekeskus-Tartu-Kiidjärve-Taevaskoja. 
Lähtuvalt marsruudist saavad sõitjad ise valida oma sõidu algus- ja lõppsihtkoha. 
 
Tulevikus hakkab rong sõitma Taevaskoja piirkonnas. Eelkõige on eesmärk pakkuda inimestele lõbusõitu ning aidata matkalistel liigelda matka algus- ja lõppsihtkoha vahel, ilma autosid kasutamata.