Orienteerumisteisipäevakud alustavad!

Orienteerumine - see on eluviis. Orienteerumisega võib tegeleda igas vanuses, igal aastaajal ning sellise koormusega nagu ise soovite.

Alates 1976 aastast on toimunud Põlva maakonnas orienteerumisjooksu rahvaspordi üritused – orienteerumispäevakud. Neljakümne viie aasta jooksul on need toimunud küll erinevate nimetuste all ja erinevatel päevadel, kuid eesmärgiks on alati olnud: pakkuda igas eas inimestele meeldivat füüsilist ja vaimset tegevust vabas looduses, kaardi ja kompassiga. Heameel on, et paljud, kes osalesid esimestel päevakutel koolipõlves, on vaatamata aastate lisandumisele jäänud truuks armastatud spordialale. Lisaks toonud metsaradadele oma lapsed ja lapselapsed. Leidub  palju ka selliseid inimesi, kes on avastanud päevakutel osalemise võlu alles keskeas. Alates 1979. aastast hakati jooksma värvikaartidel ja neid on valminud ligi sadakond. Kaartide kaudu on tutvustatud inimestele meie maakonna looduskauneid paiku. Alates 2010. aastast hakkasid päevakud toimuma iga nädala teisipäeval.

2021. aasta orienteerumishooaeg sai koroonapiirangute tõttu käima lükatud nädala püsiradadega 1.aprillist. Täna, 4. mail saab o-teisipäevakute  Küka-Voorepalu kaardil minna reaalselt rajale alates kella 15-st.  Rajameister Madli-Johanna Maidla arvamus maastikust: "Küka maastikule omaselt saab rajal koguda üksjagu tõusumeetreid, kuid tänu hilisele kevadele pole puud-põõsad veel lehes ning läbitavus võrreldes kesksuvega on oluliselt parem. Sood on märjad, kuid valdavalt väiksed ja neist kuiva jalaga möödumine pole keeruline. Metsas on kohati uusi motokrossi harrastajate poolt sisse sõidetud väikseid radu, millest kõik pole kaardile kantud. Kaardi lõunaosast algab selle aasta 19.-20.juunil toimuv Eesti lühiraja meistrivõistluste ja MN21 teatejooksu meistrivõistluste maastik."

Osaleja, palun järgi terviseameti soovitusi:
* Võistluskeskuses kanna maski!
* Liigu üksi, kahekesi või koos perega!
* Hoia distantsi vähemalt 2m!
* Tõbisena püsi kodus!
 

Juhendit, kalendrit ja päevakute asukohti näete teisipäevakud lehelt.

KOHTUMISENI ORIENTEERUMISTEISIPÄEVAKUTEL!

Allikas: Orienteerumisklubi Põlva Kobras