Maanteemuuseumi aastakonverentsil leiab aset ajarännak rehvide ajaloost tulevikku

Sel reedel Eesti Maanteemuuseumis toimuval aastakonverentsil kihutatakse rehvide vilinal läbi inimkonna ühe suurima leiutise - ratta - arenguloo ja arutletakse, milline on "tark" rehv, kuhu areneb rehvitehnoloogia ja selle mõju teedeehitusele.

Eesti Maanteemuuseumi aastakonverents "REHVID JA TEED: EILE, TÄNA, HOMME" võtab vaatluse alla nii rehvide arenguloo põhiprobleemistiku kui otsib koos kunagiste leiutajatega parimaid kummirehvi retsepte. Samuti kutsutakse rändama ratastel ja rehvidel mööda Eestimaa saja aasta taguseid teid.

Arutluse alla tuleb ka igipõline vaidlusteema - kas eelistada lamelle või naastrehve ning tänastele praktikatele tuginedes räägitakse, kuidas on rehvi kvaliteet seotud liiklusohutusega. Kuivõrd kasutatud rehvid kujutavad endast ohtu keskkonnale ja loodusele, puudutatakse vanarehvide käitlemise ja taaskasutuse temaatikat ka tuleval konverentsil.

"Konverents on muuseumi aastat kokku võtvaks sündmuseks," selgitas teemade valikut muuseumi teadur Andres Seene. "Hea põhjuse rääkida just rehvidest andis muuseumi hooajanäitus Rehvilugu, mis pajatas ratastest ja rehvidest läbi aja ning osutus lõppenud hooajal väga edukaks," lisas Seene.

Tutvu konverentsi kavaga!

Konverents "REHVID JA TEED: EILE, TÄNA, HOMME" toimub 27. novembril kell 11-16.

Praegusest covid-pandeemia tingimustest tulenevalt on võimalik konverentsil osaleda nii kohapeal kui ka veebikeskkonna vahendusel. Kohale tulnuil palume järgida kõiki ohutusreegleid.

Registreerumine konverentsile: https://bit.ly/2TM6tAP


Lisateave:
Andres Seene
Teadur
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 528 0692
E-post: Andres.Seene@mnt.ee