Serviti liikus käsipalli karikavõistlusel poolfinaali

Eesti käsipalli 2020. aasta meeste karikavõistluse veerandfinaali esimeses kohtumises alistas Põlva Serviti koduses Mesikäpa hallis Tartu Ülikooli tulemusega 54:20. Korduskohtumises võõrsil teisipäeval, 17.novembril alistati vastane tulemusega  44:20 (21:10) ning tagati sellega kindel edasipääs karikavõistluse poolfinaali.

Kodusaalis avamängu 34 väravaga võitnud Serviti otsustas kordusmängule minna hoolimata paljude põhimeeste puudumisest. Eston Varusk ja Henri Sillaste on endiselt vigastatud ning koondisepausijärgselt olid veel eneseisolatsioonis Andris Celminš, Alfred Timmo, Henri Hiiend, Mathias Rebane ja Tõnis Kase.

Kvaliteeti oli Servitil puudujatetagi ning kiirelt saadi eduseis.  Meeskonna raudvara Siivo Sokk sai kohe mängu avaminutil värava kirja, Carl-Eric Uibo tegi neljandal minutil 4:1. Järgnesid küllaltki võrdsed tosin minutit, kus tartlased korduvalt vahe minimaalseks vähendasid. Nii viskas Klaus Peeter Rüütli 16. minutil seisuks 9:8. Seejärel lükkas Serviti sisse uue käigu ja tegi kuue minutiga 6:0 vahespurdi. Serviti jätkas kindlalt ja libises järjest-järjest üha kaugemale eest. Sama suureks kui avakohtumises vahe küll ei paisunud, aga kahe mängu kokkuvõttes said põlvalased 58-väravalise võidu.

"Mängu algus oli üpris tasaväsine, Tartu ei lasknud meil kohe eest ära põgeneda. Kui suutsime mängule oma tempo peale panna, siis saime lihtsaid väravaid nii kiirrünnakutest kui ka poolkiiretest. Kõik mängijad said palju mänguminuteid ja nii see võit tuli," kommenteeris kohtumises viis väravat visanud Serviti paremäär Sander Sarapuu.

Kordusmängu 44:20 võitnud Serviti jätkas rekordilist seeriat – nelja parema sekka on jõutud kõigil taasiseseisvunud Eesti karikavõistlustel ehk 30 korda järjest. Võitjatel said käe valgeks kõik 11 väljakumängijat, neist Ülljo Pihus viskas kaheksa, Sokk, Uibo, Veiko ja Sander Sarapuu viis väravat. Kaotajatel tabas Tõnu Jõks seitse korda.

Karikasarja ülejäänud veerandfinaalidest algab järgmisena Põlva/Arcwoodi ja SK Tapa/N.R. Energy vastasseis, kus avamäng peetakse Põlvas pühapäeval, 22. novembril  algusega kell 16. Veel kohtuvad kaheksa parema seas Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ning Raasiku/Mistra – HC Tallinn 2, kus viimane võitis avamängu 29:25.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Ülljo Pihus (keskel) oli Serviti resultatiivseim 8 väravaga.

Allikas: Põlva Käsipalliklubi