20. -30. oktoobrini peetakse üleriigilisi raamatukogupäevi

Ka Põlva maakonna raamatukogudes on raamatukogupäevade ajal teoksil päris palju põnevat.

Juba aastakümneid tähistatakse 20. oktoobril ettelugemispäeva. Raamatukoguhoidjad  loevad ette lasteaia-  ja lastehoiurühmades, koolides ja muidugi raamatukogudes. Raamatukogudesse tasub sel päeval kindlasti sisse põigata nii suurtel kui väikestel, et teistele ette lugeda. Raamatukoguhoidjad oskavad selleks  kindlasti huvitavat kirjavara soovitada.

Lugejatega tulevad raamatukogudesse kohtuma kirjanikud Mudlum ehk Made Luiga (keskraamatukogu,  Võõpsu), Heli Künnapas, Astrid Hiisjärv (mõlemad Vastse-Kuuste),   Ilmar Vananurm (Räpina, Leevaku).

Traditsiooniliselt toimub igal aastal konkursse.  Savernas viiakse läbi rahvajuttude illustreerimise konkurss (4.-6 kl. õpilastele).  Ahjal on raamatukangelaste  äratundmismäng  lastele ja lastevanematele. Keskraamatukogu ootab rohkelt osalisi  kahele virtuaalsele lugejamängule. Kuigi üks  on välja kuulutatud lastele ja teine täiskasvanutele, pole siin tõmmatud kindlat piiri. Suur inimene võib tunda rõõmu lastekirjanduse tundmisest  ja vastupidi.

Tänavusele laste  suvelugemisele tõmmatakse toreda peoga joon alla Maaritsas, Kanepis ja Vastse-Kuustes.

Olulisel kohal on ka meisterdamine (keskraamatukogu lasteteteeninduses,  Karilatsis,  Ruusal ja mujalgi).

Kauksis  on traditsiooniline raamatuvahetuspäev.

Savernas ja Vastse-Kuustes oodatakse rahvast raamatukogukohvikutesse. Vastse-Kuustes  on juba teist aastat järjest  üllatuslaenutuste päev.

Planeeritud on ka toredaid  väliüritusi (Peri, Valgjärve).

Raamatukogupäevad on alati  väike kosutus ka raamatukoguhoidjatele endile. Pidulikke üritusi toimub nii kohalikul kui ka  üle-eestilisel tasandil. Põlvamaa maaraamatukoguhoidja päev (juba 15!) on 21. oktoobril  Peril. Seal tunnustatakse tänavust Põlvamaa aasta maaraamatukoguhoidjat  Mall Kõppu (Vastse-Kuuste). Ühtlasi on Mall  Kõpp Eesti  Raamatukoguhoidjate Ühingu konkursi aasta maaraamatukoguhoidja 2020 Põlvamaa  nominent.

Ülevaadet raamatukogupäevade sündmustest saab vaadata juuresolevast tabelist.  Palun jälgige ka jooksvat infot, sest kavasse võib tulla täiendusi-muudatusi.

Soovituslik on raamatukoguüritustel maski või visiiri kanda. 

Toredaid raamatukogupäevi ja hetki koos raamatutega!

Kohtume raamatukogus!


Lisateave:
Külli Ots
Pearaamatukoguhoidja
Põlva Keskraamatukogu
Tel: 799 4823
E- post: kylli@raamat.polva.ee