SPORDINÄDAL Põlvamaal algas meeleolukalt, päev lõppes sünnipäevalauluga

Riike 42, üritusi 23 000, inimesi üle 13 miljoni! Ei, jutt pole Eurovisiooni lauluvõistlusest, vaid juba kuuendat korda toimuvast üleeuroopalisest spordinädalast, mis kutsub Eestiski septembri viimasel nädalal, 23.-30.septembrini elanikke end rohkem liigutama ja tervislike eluviiside eest seisma. Selle aasta Spordinädala motoks on LIIKUDES VÕIDAD ALATI!

SPORDINÄDALAL toimuvad enamuses Põlvamaa koolides  liikumispäevad, meeleolukad võistlused, matkad, jpm. Kus-mis toimub, info on nähtav ka Põlvamaa portaali sündmustes.

Spordinädala avaüritusena toimus eile samaaegselt 28 kohas üle-eestiline viieteistkümnendat korda heategevuslik Teatejooks, mis tõi liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuse nimel jooksma üle 11 000 põhikooli noore.
Teatejooks on heategevuslik üritus, mis toetab liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama. Liikumine sõprade ja klassikaaslastega värskes õhus loob positiivse meeleolu ja kogemuse, ühtlasi on hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse. Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks.

Heategevusliku teatejooksu korraldamisega on liitunud ka Põlvamaa ja seda juba aastast 2011. Põlvamaal seal aastal Räpinas toimunud jooks oli seega kümnes! Kaasa lõi 51 8-liikmelist võistkonda 9-st koolist.

Arvukate kohtadel toimunud spordinädala avapäeva ettevõtmiste kõrval selgitasime Räpinas ülemaakonnaliselt koolinoorte südikamad murdmaajooksus, kaasa lõi 136 noort maakonna 9-st koolist. TÄNUSÕNAD kõikidele noortele, kes jooksuüritustel kaasa lõid! TÄNUSÕNAD, teile, ÕPETAJAD! Noored said vahva, liikumist ja päikest täis päeva! Võhandu jõe äärne luht lõi kollastest särkidest särama kui kevadine võilillepõld! Erilised TÄNUSÕNAD Räpina ÜG õpetajatele Margitile ja Jaanusele ning Ruusa õpetajale Kurmetile! Teie valmidus päeva toimumiseks ja suurepärane ettevalmistus ning täideviimine on KIIDUVÄÄRT! Aitäh teile ja teie vahvatele noortele, kes asjatundlikult abiks olid!

Õhtu hakul kogunesid Põlva staadionile tõukerattasõiduhuvilised. Põlvamaa suvemängude lõpuvõistluseks, Põlvamaa lahtistele tõukerattasõidu meistrivõistlustele kogunes paarkümmend tõukerattaspordihuvilist üle Eesti. Võib nentida – kohal oli nii naiste kui meeste paremik. Ja nentimata ei saa jätta, et need on põlvamaalased!
Võistlus ise koosnes kahest arvesse minevast sõidust, 400m sprindist ja miilisõidust (1609m). Tasavägisemat konkurentsi annab otsida! Meeleolukas päev lõppes sünnipäevalauluga, sest
üks tõuksineiu, Lisette sai aasta võrra kogemusterikkamaks. Aigar Nuuma ja Eesti Tõukerattaliidu vahva seltskond oli võistluse toimumiseks hea õhkkonna kujundanud. Tublid olete!

Kõik tulemused - https://www.polvamaa.ee/371

EUROOPA SPORDINÄDAL, jt paljud kampaaniad on võimalus kõigile elavdada spordielu kohtadel, lisada indu ja tegutsemislusti harrastajatele.

LIIKUDES VÕIDAD ALATI!
OLE SINAGI ÜKS LIIKUMISHARRASTAJATE LIIGA PEATGEIJA!


Foto: Andrus Karpson

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 5175848
E-post: polvasport@gmail.com