LIIKUMISMARATON 2020 - maikuu

ÕNNESOOVID KÕIKIDELE LIIKUMISMARATONis osalejatele, kelledel kevadperioodil
uus aastaring ette keeras! Ja teid oli mitmeid-mitmeid-mitmeid!


Kolm kuud ehk 13 nädalat kestnud LIIKUMISMARATON 2020 on hoidnud Põlvamaa liikumislembelistel inimestel oma tervise ja kehalise tubliduse hoidmise fookuses. Kõnd, kepikõnd, jooks, rattasõit, tõukerattasõit, rulluisutamine, sõudmine, jm – võimalusterohkus missugune! Liigutakse erinevates kohtades – teada-tuntud kergliiklusteed, maanteede ääred, jõed, metsateed.

Maikuus lõi meie kampaanias kaasa 97 erinevat inimest, 75 naist, mehi 22. Võrreldes esimese kuu märtisga, mil osalemise registreeris 177 erinevat inimest (aprillis 134 osalejat), on erinevus märgatav, aga täiesti arusaadav. Märts - pandeemiapiirangud soosisid kodumail püsimist ning iseenda vaimsuse ja keha erksa hoidmisega oli aega tegeleda. Mai - liikumispiirangute leevendumine pööras inimesed tavapärast argielu elama, naaseti tööelu ja tavapäraste harrastuste juurde. Maalähedane eluviis –kevadised aia- ja põllutööd - sai hoo.

Kindlasti leiavad nii osalenud kui uuedki harrastajad aega alanud suvekuudel oma iseseiseva õuesliikumise kilomeetrid meie registreerimiskeskkonnas kirja panna. Kampaania kolmandal kuul lisandus 8 uut inimest, kes oma liikumisaktiivsuse registreeris. Kokku on maratoniga liitunud 205 harrastajat.

Kolmandal kuul läbiti kokku 13897 km. Enamus osalejatest harrastas kõndi/kepikõndi. Järjest enam kasvas jalgratta ja tõukerattasõidu harrastamine, mis kasvatas ka iga osaleja kuu keskmist kilometraaži (märtsis 96 km, mais 146 km kuus iga osaleja kohta) . Statistikat nendele, kes orienteeritud tulemusele – naiste seas, kus enamus harrastab kõnid/kepikõndi, oli maikuu keskmine 134 km iga osaleja kohta; meeste seas, kus enamus sõidab jalgrattaga, on maikuu keskmine 172 km iga osaleja kohta. 
Nendele, kes orienteeritud terve olemisele on OLULISEM KORRAPÄRANE liikumine, vähemalt 2-3 korda nädalas ja vähemalt 45-60 minutit. (selle ajaga jõuab läbida vastavalt valitud tempole 4-6 km). Mõlemal juhul on meie LIIKUMISMARATONI lõppedes igaühe eesmärk, vastavalt orienteeritusele, ilmselgelt täidetud.

Tunnustamaks liikumisharrastajate tublidust ja elavdamaks nende motivatsiooni loosime igal kuul välja auhindu. Maikuu fortuuna soosikud on: Vilve Liiskmann, Anu Kuldmägi, Kati Maidla, Merle Mandel, Koit Kolsar, Tiia Laidna, Grete Rõzova, Anneli Int, Laine Kippari, Kaire Zopp, Eha Kamenik, Kiira Talgre ja Aapo Rammo. Palju õnne! Auhindade võitjatega võetakse ühendust.

Tuletame meelde, et kampaania on üles ehitatud iga osaleja iseseisvuse ja  aususe peale ning selle eesmärgiks on teada saada:
* omavalitsuste liikumisharrastuse võimalused looduses (liikumiskohad);
* liikumisharrastajate vanus, eelistused ( jooks, kõnd, jne),  aktiivsus (maakond, omavalitsus, harrastaja).

Mistahes kohtades liikudes palume endiselt järgida Terviseameti soovitusi:
* väljas liikudes ära ilma reaalse vajaduseta puuduta mingeid esemeid/vahendeid või tee seda kinnastes;
* hoia minimaalselt 2 meetrist vahemaad.
* pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga, kindlasti pärast õueskäimist;
* kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää pigem koju!


LOODAME, et liikumisharrastajate ind iseseisvalt oma tervistava meelisharrastusega tegelemisel jätkub! Ühist koosliikumist erinevate ettevõtmiste näol on peagi oodata. Jälgige maakonnaportaali SÜNDMUSI!

Käesolev nädal kannab 23. järjekorranumbrit. Meie maraton lõpeb 31.oktoobril, ehk siis aasta 44. nädalaga.

Lisainfo:
Ingrid Muuga
Põlva Maakonna Spordiliidu peasekretär
Tel. 5175848
E-post: polvasport@gmail.com