Lõuna-Eesti kuus maakonda said juurde 25 baaskoolituse läbinud rahvatantsujuhendajat

23.-24. mai pani Eesti Rahvakultuuri Keskus veebiseminar meeleoluka virtuaalse punkti möödunud aasta oktoobris alanud esimesele omataolisel koolitusele, mille raames koolitati Tartu, Jõgeva, Viljandi, Põlva, Valga ja Võru maakondade algajaid rahvatantsujuhte.

Koolitus oli üles ehitatud nii, et seitsme kuu jooksul sai läbi käidud pea kõik osalevad maakonnad ning saadi osa põnevatest kohalikest ja üleriiklikest tantsusündmustest. Nende seas oli uute naistetantsude konkurss Jõgeval, Tartumaa rahvatantsijate talvefestival "Tantsutallad", rahvakunstiansambli "Leigarid" tantsuetendus Võrus ja "Kuljuse" kontsert Põlvas.

Kursuse koolitusjuhi, Eesti Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa rahvakultuurispetsialist Kati Grauberg-Longhurst sõnul oli vajadus antud kursuse järgi väga suur ning kursusele tuli väga erineva tasemega tantsujuhte. "Väljavalitud osalejad said uusi teadmisi nii Lõuna-Eestis tegutsevatelt tublidelt õppejõududelt, üle-eestiliselt tunnustatud mentoritelt kui ka oma kursusekaaslastelt. Antud kursus läks igati korda ning on avaldanud soovi jätkukursuse järele," selgitas Grauberg-Longhurst.

Koolitusprogramm sisaldas tantsujuhi ABC-d, mis laias laastus tähendab Eesti tantsu ajaloo ja tantsujuhi eetika tundmist, Eesti rahvatantsu põhisammude, oskuskeele ja tantsukirjelduste lugemisoskuste omandamist ning häid teadmisi kohalikest rahvarõivastest.

Algaja rahvatantsujuhi koolituse lõpetajad Põlvamaal:

Liivia Vaas

Annemari Markvardt

Maarja Pukk

Foto illustratiivne (autor Toomas Duvin)


Lisateave:
Kaja Mõts
Kommunikatsiooni- ja personalijuht
Eesti Rahvakultuuri Keskus
Tel: 5300 8302
E-post: kaja.mots@rahvakultuur.ee