Põlva Serviti ja Kehra tasavägine kohtumine lõppes viigiga

Neljapäeval, 5.detsembril kohtus Eesti käsipalli meistrivõistluste meeste meistriliigas Põlva Serviti võõrsil HC Kehra /Horizon Pulp&Paperiga. Tasavägine mäng lõppes viigiga 28:28 (13:13)

Mäng algas raskelt, Serviti sai esimese värava kirja alles 6. mänguminutil kui Mathias Rebane edukalt 7-meetri karistusviske realiseeris ja seisuks 1:2 sai. Mäng kulges väravatevaeselt mõlemalt poolt.  9. mänguminutil viigistas Carl-Eric Uibo seisu 3:3 ja 12. mänguminutil viis Uibo Serviti juhtima 5:4. Põlvakad olid mängu esimeses pooles pigem tagaajaja rollis. Mathias Rebase poolt kaks järjestikust 7-meetri karistusviset viisid Serviti 22. minutil juhtima 11:9. Seejärel oli Kalmer Musting 27. minutil sunnitud seisult 12:13 aja maha võtma. 28. minutil Mathias Rebase juba neljas realiseeritud 7-meetri karistusvise jäi esimese poolaja viimaseks väravaks ning pausile mindi seisult 13:13.

Teine poolaeg algas taas Mathias Rebase poolt eduka karistusviske realiseerimisega (kokku 8) . Teisel poolajal väravas olnud Denis Lõokene tõrjus kolm Kehra karistusviset ning Eston Varuski poolt viimasel mängusekundil tehtud tõrje tähendas kohtumise lõppemist viigiga 28:28.

"Pingeline ja jõuline mäng oli, teistmoodi kui tavaliselt. Palju oli 2-minuti karistusi. Oli näha, et mõlemad meeskonnad tahavad võita, " võttis Mathias Rebane mängu lühidalt kokku.

Viigimängus viskasid väravaid: Mathias Rebane 10, Anatolii Chezlov 6, Carl-Eric Uibo 4, Stanislav Kholodiuk 3, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Henri Sillaste, Ülljo Pihus, Henri Hiiend 1.

Eeloleva nädalavahetuse käsipalli karikavõistluste finaalturniiri silmas pidades arvas Rebane: "Kindlasti lähme karikavõistluse FINAL FOURi võitma, samas tuleb võtta mäng korraga. Seekord on tase ühtlasem, tulevad kindlasti head ja eriti pingelised mängud."

Laupäeval, 7. detsembril kohtuvad poolfinaalmängudes kell 17  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn ning kell 19  lähevad vastamisi Põlva/Arcwood – Põlva Serviti. Pühapäeval, 8.detsembril  kell 16  oodatakse rahvast kaasa elama karikavõistluste pronksimängule, finaalmäng algab kell 18:00.

Foto (autor Helin Potter/arhiiv): Kes pääseb karikavõistluse finaali, Serviti või Kehra või mõlemad?

Allikas: Põlva Käsipalliklubi