Tõukerattahooaja kokkuvõtteks

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel heljus Taagepera paisjärve kaldal küdevast telksaunast ninna meeldivat lõkkehõngu, külatänavail liikusid kerget vihmasabinat trotsivad uudishimulikud seltskonnad. Kivimäe turismitalu terrassilt kostus lõbusat viisijuppi, mille saatel püüti kala, suusatatati ning lahendati kohaliku eluoluga seotud mõistatusi. Eesti Tõukerattaliit oli kogunenud hooaja lõpuüritusele.

Kui kõik võistkonnad päevaselt piltorienteerumiselt naasenud, suundutakse ühiselt saunamõnusid nautima. Hetkeks, mil saunaleil lahtuma hakkab, on kogu seltskond saali laudkondadesse kogunenud ja pidulik auhinnatseremoonia võib alata. Ametliku osa lõpetuseks täidab saali pingeline vaikus. Paus kannab ning kui välja hõigatakse loosiauhinna võitja, rõkkab kogu saal ja lõbus koosviibimine saab taas vabamas õhkkonnas jätkuda. Uhke Kickbike Racemax 28 tõukeratta viib endaga koju noor ja andekas Heigon Eomois.

Mis aga juhtus vahepeal? Publiku tormilise aplausi saatel anti välja eriauhindu, tunnustati hooaja parimaid ning peeti meeles suuremaid toetajaid. 2019. aasta parimaks noorsportlaseks krooniti Kairon Eomois, aasta 2019 uustulnuka tiitliga pärjati  Margit Avikson, kes saavutas Tõukan Lõpuni sarjas tubli  3. koha.

Tõukan Lõpuni 2019 üldkokkuvõttes oli naistest taas parim kõigil kolmel hooajal võidutsenud Kristi Johanson, teise koha saavutas Annika Aust. Meeste arvestuses ei leidunud vastast Ole Mustingule, kelle järel hõivasid madalamad poodiumiastmed Janar Fomatškin ja Veiko Eomois.

Oma tulevasele naabrimehele esikohatrofee üle andnud Eesti Tõukerattaliidu president Aigar Nuuma võttis hooaja kokku vaid positiivsete sõnadega. "Ületasime ühel meie sarja võistlusel 100 võistleja piiri," kommenteeris ta kordaläinud hooaega. Sellest, et tõukerattasport muutub Eestis üha populaarsemaks, kõneleb ka Eesti Tõukerattaliidu liikmete arvu kasv ning suurenenud huvi kolmapäevaste ühistreeningute vastu.

"Ühistreeningutel osalevad paljuski Põlva inimesed, kuid kaasa on löönud ka näiteks tartlased, kes aktiivselt löövad kaasa Tartu Rattamatkade sarjaski," kiitis Nuuma tublisid harrastajaid. Kodumaistele ja kohalikele traditsioonilistele mõõduvõttudele lisaks käisid eestlased väljas ka Euroopa meistrivõistlustel, kust teiste vägevate tulemuste kõrval toodi koju pronksmedal.

Suurimad tänusõnad edastas Aigar Nuuma kõigile võistluste korraldajatele, kellede aktiivse panuseta seesugust sarja läbiviimine oleks paras peavalu. "Sügav kummardus Andrus Järgile, Kristi Johansonile ja Keidi Käisile, kes moodustavad täiesti fantastilise tiimi," tunnustas ta hooaja lõpetuseks oma suurimaid abilisi.

Tõukerattahooaeg on tänavuseks ametlikult läbi, kuid ainult selleks, et uuel aastal veelgi vingemas võtmes tagasi tulla. Lisaks kodusele võistlussarjale võõrustab Eesti Tõukerattaliit järgmisel suvel maailmameistrivõistlusi, mis toovad Põlva linnatänavaile planeedi teravaimad tõukeratturid.

Fotol (tõukerattaliidu arhiivist) teemakohane hooaja lõputort, nämma!

Allikas: Eesti Tõukerattaliit (https://www.toukerattaliit.ee/ )