Põlvamaa rahvatantsurühma Kagu Kabujalakõsõ esinemist jälgis Hiinas 200 miljonit inimest

Põlvamaa noorte rahvatantsurühm Kagu Kabujalakõsõ osales möödunud nädalal Hiinas Shanghai Turismi Festivalil. Tegemist on ühe Hiina suurima ja olulisima omalaadse festivaliga.

13.–17. septembril 2019 toimus Hiinas Shanghai Turismi Festival, kuhu olid kutsutud ka erinevate riikide kollektiivid üle maailma. Nende seas said kutse ka Eesti rahvakultuurikollektiivid, keda paluti festivalile kandideerima. Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ kandideeris ka festivalile ning osutus valituks.

Eestit esindasid lisaks veel tantsuselts Toome ja tantsurühm Vabajalg. Festivalil osales kokku 55 rühma, kellest 20 olid erinevatest maailma riikidest. Ülejäänud rühmad olid Hiina omad. 14. septembril esineti festivali avatseremoonial ühise kavaga ning festivali päevadel astusid rühmad üles erinevates Shanghai paikades. Avatseremooniat jälgis korraldajate sõnul kohapeal ligikaudu 300 000 inimest ja televisiooni vahendusel 200 miljonit inimest.

Lisaks festivalil osalemisele külastasid tantsijad erinevaid vaatamisväärsusi Shanghai ja Pekingi ümbruses. Samuti tutvuti kohaliku eluolu ja ülipõneva kultuuriga.

Vaata ka galeriid Lõuna-Eesti Postimehes ja videot YouTube-is!


Allikas: Lõuna-Eesti Postimees