Põlva Kultuurikeskus kutsub hooaja avakontserdile!

Laval: Eesti Rahvusmeeskoor, Robert Jürjendal (kitarr, elektroonika), Celia Roose (laul, torupill ja lõõts), Tuule Kann (laul, kandled), dirigent Mikk Üleoja. Kontsert toimub neljapäeval, 19. septembril kell 19 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

REGIRAM on sõnamäng, mis ühendab endas regilaulu ja Rahvusmeeskoori. Ühelt poolt väljendab sõnapaar jõudu mida regilaul kannab, teiselt poolt meeste laulu kõlajõudu ja rammu sõnumite edastamisel. Laulud seavad muusikalistesse mustritesse ansambli ambient'likud kõlad kandlelt, torupillilt, lõõtsalt, kitarrilt ja elektroonikalt.

Regirami lood jutustavad metsast ja meestest, julgusest ja ilu jõust, ilmaelu rikkumisest ja parandamisest, kokkusaamise viljakusest. Iidsetesse tekstidesse kätketud sõnumite läbi jagatakse õpetussõnu täisväärtuslikuks eluks. Laulud on seadnud meeskoorihäältele Celia Roose. Instrumentaalseadete mustreid loovad Robert Jürjendal ja Tuule Kann.

Eesti Rahvusmeeskoori (RAM) asutas eesti koorimuusika suurkuju, dirigent ja helilooja Gustav Ernesaks. Algul a cappella teoseid esitanud meeskoor on praeguseks kasvanud kogu maailmas tuntud professionaalseks kollektiiviks, mille tegevuses on tähelepanuväärne osa suurvormide ettekannetel. 2004. aastal võitis Rahvusmeeskoor koorimuusika kategoorias Eesti esimese Grammy (Sibeliuse kantaatide salvestus firmale Virgin Classics, kaastegevad tütarlastekoor Ellerhein, ERSO ja dirigent Paavo Järvi). Viimase viie aastaga on valminud neli CD-plaati, nende seas Galina Grigorjeva autoriplaat "In paradisum", mis pälvis 2015. aastal Eesti muusikaauhindade galal parima klassikaalbumi tiitli. Alates hooajast 2011/2012 on koori kunstiline juht ja peadirigent Mikk Üleoja. Rahvusmeeskoori repertuaar ulatub renessansist 21. sajandi muusikani. Eesti heliloojate kõrval on koorile muusikat loonud sellised maailmanimed, nagu Dmitri Šostakovitš, Otar Taktakišvili, Gavin Bryars ja Giovanni Bonato.

Ansambel koosseisus Celia Roose, Tuule Kann ja Robert Jürjendal alustas tegevust 1997. aastal. Ansambli liikmeid seovad ühised Võrumaa juured. Nad töötavad erinevates Eestimaa paikades, kuid aegajalt kohtuvad loomingulisteks projektideks. Celia Roose töötab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika õppejõuna. Tuule Kann õpetab lastele kandleid Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis. Robert Jürjendal lisaks heliloomingule ja tihedale muusikutegevusele õpetab kitarri Tallinna Muusikakeskkoolis.

Kontserti korraldab Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus.

Vaata lisa: kultuurikeskus.ee; https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/koorimuusika/regiram-293300/