Eesti Maanteemuuseum võõrustab Balti- ja Põhjamaade maanteemuuseumeid

10.-13. septembrini toimub Eestis 18. Balti- ja Põhjamaade maanteemuuseumide koostöövõrgustiku NordBalt kohtumine. Meie teedepärandiga tutvuma ja oma kogemusi vahendama tulevad Läti, Leedu, Poola, Soome, Norra, Rootsi ja Islandi teedemuuseumide esindajad.

Esimene Läänemere äärsete riikide maanteemuuseumide ühisseminar peeti 2002. aastal Soome teede- ja liiklusmuuseumi Mobilia korraldamisel. Edasised kokkusaamised on toimunud 17 aastal järgemööda igas riigis. "Eesti Maanteemuuseum korraldab NordBalti juba kolmandat korda. Meil on hea meel võõrustada oma partnereid just tänavu, mil sai valmis meie uusarendus - Masinahall," rääkis maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner.

Kohtumiste raames informeeritakse üksteist oma arengutest, arutatakse ühisprojekte, nt koostöös valmivaid trükiseid. "Tuleb tõdeda, et teede ja tee-ehituse ajalooga tegelevaid muuseume on Euroopas mitmeid ja meil on palju ühiseid uurimisvaldkondi, aga ka probleeme, mida koos lahendada püüda," lisas Valner. "Näiteks vajame me teedemuuseumid palju ruumi masinate eksponeerimiseks - teehöövlit ju riiulile ei tõsta."

12. septembril toimub NordBalti raames esmakordselt rahvusvaheline konverents "Inimene ja masin: tehnikapärand muuseumis". Maanteemuuseumi uues Masinahallis käsitlevad koostöövõrgustikku kuuluvate muuseumid ja Eesti teiste tehnikamuuseumide esindajad tehnikapärandi kogumise, säilitamise ja eksponeerimise küsimusi.

Tutvu ka konverentsi päevakavaga!


Lisateave:
Kadri Valner
juhataja
Eesti Maanteemuuseum
Tel: 528 8104
E-post: kadri.valner@mnt.ee