Põlvamaa noored kohtusid suvekoolis

15.-16. augustil toimus Krootusel Põlvamaa noortekeskuste suvekool. Tegemist on traditsioonilise üritusega. Sel aastal haarasid initsiatiivi Kanepi valla noortekeskused. Kahepäevasest suvekoolist võttis osa seitse Põlvamaa noortekeskust. Suvekooli tegi eriti eriliseks asjaolu, et selle korraldamises said väga palju sõnaõigust just noored.

Tegevust suvekoolis jagus. Fotojahis tuli kümneste gruppidega seigelda mööda Krootuse küla ning teha oma nutitelefoniga selfie'sid kümne etteantud objektiga. Ülesande jooksul saadi lähemalt tuttavaks ka teistest noortekeskustest pärit noortega, sest fotojahti läbiti segarühmades.

Fotojahile järgnes omaloominguprogramm, kus noored said valida endale sobiva teema – kas laul, tants, playback või reklaam – misjärel oli aeg oma etteastet harjutama asuda. Absoluutselt kõik grupid olid loovad ning kõigest pooleteist tunniga valmisid läbimõeldud, viimistletud ning huvitavad etteasted.

Päeva teine pool oli pühendatud töötubadele. Noored said nelja tunni jooksul panna proovile oma meeskonnatöö püüdes põgenemistoast välja pääseda, pidada Krootuse mõisapargi puude vahel laserlahingut, lasta vibu ning kogeda virtuaalreaalsust.

Päeva kõige oodatum osa oli noorte jaoks kindlasti kontsertprogramm. Kahe tunni jooksul astusid üles Renate ja Merlyn Uusküla, õhtu jätkus diskoga.

Noored veetsid täiskuuöö telkides, kust hommikul polnudki eriti tahtmist välja ronida. Ometi ootasid ees teise päeva tegevused. Sedapuhku õpiti erinevaid tantsustiile tantsutöötoas, kuid päeva kõige suurejoonelisem tegevus leidis aset Krootuse bussijaamas. Noored osalesid tänavakunsti töötoas ning selle käigus sai täiesti uue ilme ka Krootuse bussijaam. Märge selle kohta, et tänavakunsti aitasid teha suvekooli noored, jääb nüüd ka seda seina kaunistama ning kohalikel on võimalik iga päev seda vägevat kunstiteost imetleda.

Suvekool lõpetati ühtses suures ringis, kus kõik said jagada oma muljeid suvekoolist ning välja tuua, mis just neile kõige rohkem meeldis. Noorte nõudmisel pidid oma arvamuse välja ütlema ka noorsootöötajad.

Suvekoolis osalesid: Laheda Avatud Noortekeskus, Ahja Avatud Noortekeskus, Räpina Avatud Noortekeskus, Orava Avatud Noortekeskus, Saverna Avatud Noortekeskus, Kanepi Avatud Noortekeskus ja Kõlleste Avatud Noortekeskus. Suvekooli korraldamist toetas Eesti Noorsootöö Keskus ja Kanepi Vallavalitsus.
 

Artikkel ja fotod: Greta Pentsa