Meri ja Päike 2019

Kanepi Gümnaasiumi 10 õpilast ja 2 õpetajat osalesid Eesti Koolispordi Liidu korraldatud suvelaagris „Meri ja Päike". Suvelaager toimus Hiiumaal juba 14. korda, sel korral  Kõpu imekaunis looduses.

Kolmepäevases laagris panid õpilased end proovile panna sportlikes ülesannetes, tähelepanu- ja osavusharjutustes, kus suurt osa mängis meeskonnatöö.

Esimesel päeval jaotati üle Eesti tulnud noored segavõistkondadeks. Iga rühm sai oma loomapildiga särgi. Kui lõuna söödud ja võistkonnad moodustatud tuli välja mõelda oma rühma lipp ja vapp. Peale seda algas kaasahaarav ja osavust nõudev tuletõrjeolümpia. Õhtune programm nägi ette rongkäiku ja iga võistkonna enda tutvustamist, peale mida jätkus kõigile disko.

Teisel päeval oli kavas maastikumäng. Orienteeruti kaardi järgi. Igas vahepunktis tuli lahendada kohustuslik ülesanne, mis nõudis koolis omandatud oskusi ning teadmisi, eelkõige aga meeskonnatööd. Õhtu lõpetas juba traditsiooniline ja meeleolukas disko.

Laagri viimane päev kuulus meeskonnaspordile. Toimusid suurt pinget pakkunud korv- ja võrkpallivõistlus. Edasi matkati Kõpu tuletorni juurde, kus toimus sõbralik köievedu võistkondade vahel. Lõpetuseks said kõik laagris osalenud väikse meene ja tantsiti ühiselt tuletorni jalamil Kaera-Jaani.

Mona: „Hiiumaale minek ja tulek oli väga lõbus, saime sõita praamiga ja nautida üksteise seltskonda. Toit seal oli hea ja mängud väga kaasakutsuvad. Loodus seal oli väga ilus."

Tauri: „Hiiumaal oli mega tore, sai uusi sõpru, igav ei olnud kordagi. Ja disko oli ka väga lahe! Ise annaks laagrile hindeks 11/10."

Fotol (erakogust) suvelaagiris MERI ja PÄIKE osalenud Kanepi Gümnaasiumi noored.

Lisainfo:
Kaidar Taal
Kanepi Gümnaasiumi õpetaja
Tel: 56930161
E-post: kaidartaal11@gmail.com