Eesti meeste käsipallikoondisel otsustavad mängud

Täna, 29.aprillil õhtul on Põlvamaa käsipallifännid naelutatud telerite ette. Selgub, kas Eesti meeste rahvuskoondis pääseb 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Alagrupi viimastes mängudes võõrustatakse täna Kalevi spordihallis Austriat ning pühapäeval väisatakse Stuttgarti, et kohtuda Saksamaaga.

Serviti ridadest annavad oma panuse Mathias Rebane, Alfred Timmo, Henri Hiiend, debütant Ülljo Pihus ja vanameister Kristjan Muuga. Samuti on koosseisus Serviti kasvandik Mait Patrail. Panuse koondise mängijate tervisesse annab põlvakast füsioterpeut Margus Parts.

Tabeliseis teises alagrupis on intrigeeriv – Saksamaal on täisedu kaheksa punkti, Bosnia ja Hertsegoviinal neli ning Eestil ja Austrial kaks silma. Alagrupi kaks esimest saavad otsepääsme 2022. aasta jaanuaris Ungaris ja Slovakkias toimuvale finaalturniirile. Kaheksa alagrupi peale edenevad ka neli edukamat kolmanda koha saavutanud koondist. Eesti ja Austria meeskonnad vajavad võitu, et finaalturniirilepääsu lootused elus hoida, ehkki päriselt ei kustuks need ka kaotuse korral.

Euroopa meistrivõistluste valikturniiri avakohtumises novembri algul said austerlased Grazis 31:28 (16:16) võidu. Peaaegu kuus kuud tagasi oli Eesti suure osa mänguajast tagaajaja rollis, kuid võitles hästi ning ei lubanud vahel suureks käriseda. Karl Toom saatis toona Austria võrku 11 palli, vastaste täpseimana tabas 130-kilone joonemängija Tobias Wagner seitse korda.

"Sel korral on meil koos veidi kogenum meeskond kui jaanuaris. Väga oluline on Mait Patraili ja Deneri Jaanimaa liitumine – nendega kaasneb kamaluga rahvusvahelist kogemust. Mait toob alati platsile teatud rahu ja tarkuse ning näiteks ülekaalus mängimisel pean teda õigete lahenduste leidmisel hetkel üheks maailma paremaks. Deneri viskevõimsus tagaliinist on juba omaette relv iga vastase vastu, Tagasi on Alfred Timmo. Nagu ikka koondise elus, on ka puudujaid. Eriti kahju on Jürgen Roobast, kes viimastel kordadel pole koroonapiirangute tõttu Prantsusmaalt minema saanud ja nüüd jäi haigeks," selgitas 56-aastane rootslasest peatreener.

"Mängu tähtsus on kõigile teada, aga me üritame jääda rahulikuks ja võtame seda kui väljakutset. Kõige tähtsam on keskenduda oma tegemistele ning mitte võtta tabeliseisust lisapingeid. Kolm edasipääsu nimel võitlevat tiimi on küllalt võrdsed ja otsustavaks saavad pisiasjad," arvas Sivertsson.

Eesti – Austria EM-valikmäng algab täna kell 19:30 ning seda vilistavad Rootsi kohtunikud Rickard Canbro ja Jasmin Kliko. Euroopa Käsipalliliidu (EHF) delegaat on Fredrik Udd Soomest. Kalevi spordihalli pealtvaatajaid kehtivate piirangute tõttu ei lubata, kohtumist näeb otseülekandes telekanalilt ETV2.

Eesti koondis EM-valikmängudeks Austria ja Saksamaaga: Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Kristo Voika (Helsingi IFK), Karl Toom, Armi Pärt (mõl HK Varberg), Mait Patrail (Rhein-Neckar Löwen), Dener Jaanimaa (Moskva CSKA), Ott Varik (Siuntio IF), Henri Hiiend, Mathias Rebane, Ülljo Pihus, Alfred Timmo, Kristjan Muuga (kõik Põlva Serviti), Marius Aleksejev, Markus Viitkar, Armis Priskus, Kaspar Lees (kõik HC Tallas), Rasmus Ots (Viljandi HC), David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper). Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman, füsioterapeut Margus Parts.

Fotol (autor Helin Potter/arhiiv): eelmises kodumängus jaanuaris alistas Eesti koondis Bosnia ja Hertsegoviina, täna võõrustatakse EM-valiksarjas Austriat.

Allikas: Eesti Käsipalliliit