« Tagasi

Aasta huvialaõpetaja on Riivo Jõgi

3. oktoobril Tallinnas Alexela kontserdimajas toimunud aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab" kuulutati välja aasta õpetaja laureaadid 12 kategoorias ning anti välja kolm riiklikku haridustöötaja elutööpreemiat.

„Sel kevadel õppisime kõik väga palju – õppisime teisiti õppima ja õpetama. Kallid õpetajad, te lõite võrratuid lahendusi selleks, et ootamatutes oludes seda parimal moel teha. Olen teile südamest tänulik," ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Tänan kõiki Eestimaa õpetajaid, kes on teinud oma tööd suure pühendumusega."

Esmakordselt anti välja huvialaõpetaja tiitel ja selle pälvis Põlva, Viljandi ja Nõmme Muusikakooli õpetaja Riivo Jõgi, kes on olnud viimastel laulupidudel tegev helilooja ja sümfooniaorkestrite liigi dirigent ning järgmise noorte laulupeo puhkpilliorkestrite liigi dirigent.

Riivo Jõgi töötab Põlva Muusikakoolis keelpilliorkestri dirigendi, klaveri- ja lauluõpetajana ning Viljandi ja Nõmme Muusikakoolides sümfooniaorkestri dirigendina. Lisaks on ta Eesti Noorte Puhkpilliorkestri peadirigent. Ta juhendab Rahvusooper Estonia poistekoori juures meeskvintetti ja poistesekstetti. Riivo töötab ka Politsei- ja Piirivalveorkestri juures.

Aasta õpetajad

Aasta lasteaiaõpetaja: Moonika Suurmaa, Rakvere Rohuaia Lasteaed
Aasta klassiõpetaja: Heidi Öövel, Tartu Kroonuaia Kool
Aasta klassijuhataja: Ilona Võik, Lähte Ühisgümnaasium
Aasta põhikooli aineõpetaja: Cathlen Haugas, Urvaste Kool ja Lüllemäe Põhikool
Aasta gümnaasiumiõpetaja: Ljudmilla Roždestvenskaja, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Aasta kutseõpetaja: Eduard Brindfeldt, Tallinna Tööstushariduskeskus
Aasta huvialaõpetaja: Riivo Jõgi, Põlva Muusikakool, Viljandi Muusikakool, Nõmme Muusikakool
Aasta tugispetsialist: Iris Degtjov, Rajaleidja Keskus Kärdlas
Aasta õppejõud: Maria Murumaa-Mengel, Tartu Ülikool
Aasta õppeasutuse juht: Haana Zuba-Reinsalu, Luua Metsanduskool
Aasta hariduse sõber: Riigimetsa Majandamise Keskus
Aasta haridustegu: Cleveron Akadeemia - töökohapõhise kõrgharidusõppe käivitamine, Cleveron AS, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Riiklik haridustöötaja elutööpreemia pälvisid Laine Belovas, Talvi Märja ja Aleksei Turovski.

Kümne kategooria laureaadid pälvisid 10 000 eurot ning elutööpreemia laureaadid 65 000 eurot. Esmakordselt said rahalise preemia suurusega 3000 eurot ka kümne kategooria nominendid, kes ei osutunud laureaadiks. Väiksemate auhindadega tunnustati hariduse sõbra ja haridusteo kategooria laureaate ja nominente.

Aasta õpetaja konkurss algas kevadel, mil kandidaate said esitada kõik soovijad. Kokku esitati 2051 kandidaati. Järgmise sammuna asusid tööle piirkondlikud komisjonid ning kõrghariduskomisjon, kelle arutelude tulemusel jõudis finalistide vooru 235 õpetajat ja haridustöötajat. Nende seast valis riiklik komisjon välja igas kategoorias kolm nominenti, kelle seast valiti laureaadid.


Kaisa Tammoja
SA Põlvamaa Arenduskeskus