« Tagasi

UMA PIDO matkasari Põlva kihelkonnas

2.detsembril toimunud UMA PIDO matkasarja Määne om seo maa? Kaemi' perrä! 4.matk viis rännuhuvilised  Taevaskoja ümbrusesse. Matkaliste üldarv Taevaskojas ulatus 140 kanti.
Matkajuhtideks Ülo Leitu ja Meelis Maidla.


Matkajuht Ülo Leitu viis rahva metsavendade punkri juurde, kõneles Taevaskodadest ja metsa elust-olust. Ülo teadmised loodusest, metsavendlusest, kultuurist, legendidest, filmimaailmast ja paljust muust olid väga harivad ja põnevad. Külastati Mammaste Tervisespordikeskust ja radasid. Vaadati üle Jakob Hurda sünnikoht, kus  Sirje Vill andis huvitava ülevaate rahvaluule- ja keeleteadlase elust. Oli võimalus tutvuda Hurda sünnikodu nende hoonetega, mis tänaseks on suudetud korda teha. Kiigati üle Himmaste koolimaja. Astuti üle Võnnu kihelkonna piiri. Tutvuti filmi "Viimne reliikvia" võttepaikadega.

Matkaliste tänusõnad kuuluvad Taevaskoja matka teiselegi eestvedajale Meelis Maidlale ja tema tiimile! Ladus parkimine, matkaliste targalt ja sujuvalt korraldatud registreerimine. Mõnus oli korraks Mammaste Tervisespordikeskuses sooja ruumi saada ja kosutavat teed nautida. Põhjalikult ettevalmistatud matkarada võimaldas nautida imelist loodust ning andis paraja kehalise koormuse. Ju oli korraldajatel saadud kokkulepe "taevataadiga", kes oli katnud valge vaibaga nii maa kui puud. Isegi kolm kitse austasid oma kohalolekuga UMA PIDO matkalisi.

Matk oli tore algus sellele müstilisele ajale, mis meid lähiajal ootamas. Nüüd olen ma ääreni täis positiivset energiat ja emotsioone! Loodame, et osalejate seast kuuldud arvamused peavad paika!

Selle aasta neli matka on läbi tehtud. Matkadel osalejate kõrgem vanusepiir võib ulatuda 80.aasta kanti, noorim osaleja oli seekordsel matkal 4 kuune Uku oma hämmastavalt vapra emaga! Hinnanguliselt on sarjas püsimatkajaid umbes 30.

Matkasari jätkub uuel aastal. Järgmine, 5.matk saab toimuma 17.märtsil Karula kihelkonnas, kus Lüllemäe kandis otsitakse Jaan Lattiku radu.

Armsad matkakorraldajad ja matkalised, püüdke leida aega iseendale ja oma lähedastele!
Soovin kõigile kaunist jõuluaega ja kohtumiseni märtsis Karulas!

Lisainfo:
Merike Tigas
Uma Pido projektijuht
Tel: 56916280