Kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, Ühisnädal, toimub 26. novembrist kuni 3. detsembrini 2019 üle Eesti.

Maakondlikud Arenduskeskused, kes Ühisnädala tegevusi koos mitmete partneritega korraldavad, kutsuvad üles inimesi märkama vabakonna eestvedajate panust ühiskonna arengusse ning tunnustama  kodanikuaktiivsust ja pealehakkamist.

Seitsmendat korda toimuv Ühisnädal algab Põlvamaal juba 22. novembril, mil Himmastes kogunevad Põlvamaa Liikumine Kodukant kutsel maakonna külaliidrid, aktiivsed toimetajad ja säravad külaelanikud. Juba traditsiooniks saanud ümarlaual räägitakse ka sel korral huvitavat oma maakonna küladest ja jagatakse ideid, kuidas ka oma külas edasi minna. Samuti räägitakse avatud valitsemise põhimõtetest ja komponentidest ning kuuleme ka konkreetsest näitest, kuidas ühes omavalitsuses neid põhimõtteid juurutatud on. Kokku võetakse ka EV 100 üritused Põlvamaa külades ja jagatakse tunnustusi.

Kolmapäeval, 27. novembril toimub koolitus „Hea elukeskkond – kelle valikut küsimus?". Koolitusel vaadatakse, kuidas kohalikul tasandil erinevate valdkondade koostöö tulemusena kujundada selline elukeskkond, mis toetab inimeste heaolu ja tervist, suurendades seeläbi paikkonna atraktiivsust ja elanike elukvaliteeti.

Põlvamaa Ühisnädala lõpetab 29. novembril toimuv Põlvamaa silmapaistvamate ettevõtete ning parimate vabakonna esindajate tunnustamine ühisel tänusündmusel. Kodanikuühiskonna parimaid tunnustatakse neljas kategoorias: aasta ühendus, Sädeinimene, aasta vabatahtlik ja aasta kodanikualgatus. Tunnustatakse nii vabaühendusi kui ka eraisikuid, kelle tegevus 2019. aastal  on olnud silmapaistev ning arendanud kohaliku elu.

Ühisnädala lõpetavad üle-eestilised annetamistalgud, mis toimuvad esmakordselt Eestis 3. detsembril. Annetamistalgutel on osalema oodatud kõik vabaühendused, kes soovivad tugevdada enda sidemeid olemasolevate annetajatega või neid juurde leida. Samuti on oodatud kõik soovijad annetama vabaühenduste heaks.

Nädala tegevusi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega. Nädala sündmusi korraldavad kümned organisatsioonid kodanikuühenduste, riigiasutuste ja äriettevõtete hulgast.

Ühisnädala sündmuste ellu viimist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.


Lisateave:
Veebikodu: http://uhisnadal.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/uhisnadal/

Kaisa Tammoja
Mittetulundusühenduste konsultant
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 
510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee