Tunnustamine


Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

 

« Tagasi

Põlvamaalt pälvib presidendi teenetemärgi Kairit Numa

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

Tunnustuse saajate hulgas on inimesi ka Lõuna-Eestist. Valgetähe medali sai Valgamaa kirjakandja Liia Piho, Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi Põlvamaa Puuetega Inimeste Koja ja Põlva toidupanga pikaaegne eestvedaja Kairit Numa, Valgetähe IV klassi teenetemärgi Võrumaal elav laulja ja helilooja Kait Tamra ja Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi 106 korda verd annetanud veredoonor Jarek Talisainen Võrumaalt.

„Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks," ütles president Kaljulaid. 

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.


Foto: Kristina Masen
Allikas: Lõuna-Eesti Postimees