Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Põlvamaa aasta isa on Ülar Kõrge

9. novembril kuulutati Põlva kooli Mammaste majas välja tänavune Põlvamaa aasta isa, kelleks on Kanepi vallas elav viie lapse isa Ülar Kõrge.

1962. aastal sündinud Ülar on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia, kuid veel möödunud aastal täiendas ta oma teadmisi Tartu Kutsehariduskeskuses elektrifitseerimise erialal.  Praegu töötab ta majandusnõunikuna Kanepi Vallavalitsuses ning vabal ajal laulab ja mängib akordionit, lõõtsa, kitarri. Tänu Ülari eestvedamisele ja juhendamisele on Kanepis tegutsenud juba neli aastat 6-liikmeline kitarristide ansambel nimega Capo.  Ülar kirjutab ansamblile lauluviise koos sõnadega, samuti projekte, et liikmed saaksid võtta kitarritunde spetsialistidelt, teha pillilaagreid jne.

Ülar on olnud abielus 33 aastat ning koos abikaasa Kerstiga üles kasvatatud kaks poega ja kolm tütart. Kõik lapsed on koolitatud ja hetkel jätkavad kaks tütart õpinguid töö kõrvalt. Peres kasvab juba kuus lapselast. Ülar toetab igati oma abikaasa spordiharrastusi ning vahetevahel võtab koos kaasaga jooksuvõistlustest ja matkadest osa. Koos mängitakse malet ja bridži, nii kodus kui võistlustel. Lisaks laulavad mõlemad Kanepi segakooris ja Laheda segakooris.

Ülari sõbrad ansamblist Capo on teda iseloomustanud järgnevalt:

Ta on väga hooliv ja toetav abikaasa oma naisele, hea peremees oma kodule, töökas kolleeg ja abistav sõber, hea kuulaja ja tolerantne kõikide suhtes. Ülaril on veel üks eriline omadus - erinevalt paljudest Eesti meestest, on tema kallistuse pooldaja ja kallistab lisaks perele alati ja  südamest ka oma sõpru. Perekond Kõrge on üldse väga kokkuhoidev pere.

Soodoma küla rahvas ütleb, et tänu sellele perele on Soodoma küla nagu uuesti ellu ärganud, see koht on praegu ümbruskonnas üks aktiivsemaid külasid. Ülari eestvedamisel korraldatakse külakeskuses heategevustalguid, erinevaid kultuurisündmusi, karaokeõhtuid jne. Mees on olnud iga-aastasel „Teeme ära" koristuspäeval Soodoma küla talgute eestvedajaks. Ülar on meie arvates vaieldamatult selle küla süda.

Kokku esitati Põlvamaa aasta isa konkursile 15 kandidaati, kes koos peredega vastuvõtule kutsutud olid. Lisaks Ülar Kõrgele esitati Põlvamaa aasta isa kandidaatideks Jaanus Adler, Aivo Kikerman, Urmet Käo, Kuldar Leis, Janno Limbak, Riho Luht, Karol Lumi, Ralf Mänd, Jaan Raudsepp, Toomas Rebane, Riho Semm, Kalmer Tint, Villem Vigel ja Raido Vilt.

Koostöös Põlva Gümnaasiumi õpilaste Hanna Maria Laane ja Kevin Looritsaga filmiti iga aasta isa kandidaadi tutvustamiseks meeleolukad lühiklipid, mis vastuvõtul ette kanti. Neid saab näha lingil: https://goo.gl/FSqHiJ.

Vastuvõtul esinesid laululapsed Nele Risttee juhendamisel ning Sireli Salum ja Linette Risttee duett. Pidulikule osale järgnes pildistamine ja ühine tordisöömine.

Aunimetus aasta isa antakse isale, kelle peres kasvab või on üles kasvatatud vähemalt kaks tublit last. Aasta isa on perekonna väärtustamisel heaks eeskujuks ning tunnustatud ka väljaspool kodu. Isadepäeva tähistamise eesmärgiks on juhtida tähelepanu meeste rollile laste kasvatamisel ning väärtustada perekonda.

Põlvamaa aasta isa konkurssi korraldavad Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Naiskodukaitse Põlva ringkonna ja Kodutütarde Põlva ringkondadega. 

Foto (Janek Marga): Aasta isa Ülar Kõrge perekonnaga


Lisainfo:
Karin Kivi
Naiskodukaitse instruktor
Põlva malev
Tel: 5301 0117
E-post: karin.kivi@naiskodukaitse.ee