Põlvamaa kõrgeimaks tunnustuseks on PÕLVAMAA VAPIMÄRK, millega kaasneb rahaline preemia Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt. Põlvamaa Omavalitsuste Liidu poolt väljaantavad on ka PÕLVAMAA TEENETEMÄRKAUKIRI ja TÄNUKIRI.

Lisaks antakse Põlva maakonnas välja järgnevaid tunnustusi:

« Tagasi

Lionsklubi Põlva Gloria tähistas 20. sünnipäeva

Lionsklubi Põlva Gloria tähistas laupäeval, 2. märtsil Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses oma 20 sünnipäeva. Pidulik õhtu algas kuberner Arvi Pervi tervitusega. Kuberner õnnitles Põlva lõviemandaid juubeli puhul ja rõhutas naiste suurt osatähtsust lionismis.

Seejärel esines südamliku ja meeleoluka kontserdiga Andrus Bonzo Albrecht.
 Kontserdi- publikule pakuti kommi ja kringlit. Väljas oli annetuskast hüpokoerte treenimise toetuseks.

Kontserdi järel palus õhtut juhtinud klubi sekretär Merike Saan lava ette kõik klubi liikmed, kes said publikult tugeva aplausi. Ühtlasi pani Merike inimestele südamele, et nad abivajatest teada annaksid, sest eestlane on ju tagasihoidlik ja ise naljalt abi paluma ei tule.

Piltide tegemise järel jätkus õhtu sama maja kohvikus, kus juba ootasid noored tublid viiuldajad Lota-Loviisa Rohtla ja Hanna-Stiina Tornius. Külalisi tervitasid kuberner Arvi Perv, regiooni esimees Jaanus Barkala ja president Külli Ots. Kuna õhtu oli juba olnud pikk, oli aeg lauda istuda. Sissejuhatuseks vallavanem Georg Pelisaare südamlik ja sügavmõtteline kõne head tegemisest.

Õhtusöögi järel sai sõna klubi president, kes andis üle tänukirjad. Tänukirja pälvisid klubiliikmed Terje Heinsoo, Eve Kinnunen, Kaie Kull, Kaili Meekler, Esta Plato ja Anne Prangel. Klubi hindab väga oma koostööpartnereid ja nii pälvisid tänukirja klubi loomise mõtte algatajaid Mikk Mehilane, vaderklubi LC Põlva, LC Tartu Toome, Maarja Küla, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus, kultuurikeskuse kohvik, Põlva Vallavalitsus ja Coop Põlva.

Külalised said kingiks Hille Madissooni ja Anu Käisi küpsetatud maitsvad leivad. Leivakotid õmbles Terje Heinsoo. Selline kingitus on klubi traditsioon. Ühtlasi kingiti külalistele klubi esimese presidendi Sirje Villa koostatud raamat lõõtspillimaestrost Heino Tartesest.

Kuberner Arvi Pervil oli tore ülesanne lionite ridadesse võtta vastu kaks uut liiget: Tiiu Muuga ja Kristiina Hioväin. Üksiti lugesid uued liikmed ette klubi tõotuse.

Seejärel andis Arvi Perv üle kuberneri tänukirjad koos rahvusvahelise presidendi sertifikaadiga asutajaliikmetele, kes praegugi klubis väga tegusalt kaasa löövad: Ljubov Kurusk, Reet Külaots, Hille Madissoon, Estrid Mägi, Anne Pugast, Merike Saan ja Anne Varul. Tänukirjaga tunnustas kuberner ka Anu Käisi, Kersti Pelisaart, Õnnela Rohtlat ja Külli Otsa.

Sünnipäevapidu möödus vabas ja heatujulises õhkkonnas. Suurt elevust tekitasid maailmakongressi loteriipiletid, millel oli hea minek. Reet Külaots viis läbi humoorika viktoriini filmi "Kevade" teemal. Mitmel korral võeti üles lauluviis, mis kõlas eriti uhkelt, sest kaasa lõi väga hea laulumees Arvi Perv.

Õhtut ilmestas Õnnela Rohtla koostatud slaidiprogramm 20 aasta tegemistest.
Sünnipäevapidu toetasid Coop Põlva ja Põlva Vallavalitsus.

 

Foto (Indrek Illus): Lionsklubi Põlva Gloria koos külalistega


Lisainfo:
Külli Ots
President
Tel501 9093
E-post: kylli@raamat.polva.ee