« Tagasi

Tervisedendajad panid kokku uue Põlvamaa tervise- ja heaoluprofiili tegevuskava

19.-20. november peeti Põlvas strateegiapäevi nelja järgneva aasta tervisedenduse tegevuste planeerimiseks.

Esimesel päeval toodi välja olulised tervist ja heaolu ohustavad probleemid ning kaardistati nende põhjused ja tagajärjed. Lisaks sõnastas iga osaleja oma ootused strateegiapäevadele ja selle tulemusena valmivale tegevuskavale. Teisel päeval otsiti lahendusi ning realistlike ja jõukohaseid tegevusi fikseeritud probleemide leevendamiseks või lahendamiseks. Mõttetalgutele järgnes nelja aastase protsessi järk-järguline kavandamine.

Kahepäevase meeskonnatöö tulemusena toodi välja neli olulist suunda: laste ja noorte vaimse tervise probleemide varajane märkamine; alkoholi liigtarvitamise vähendamine; eakate ja väikelaste vigastuste ennetamine ning liikumisharrastuse edendamine. Muutuste ellukutsumiseks igas nimetatud tegevussuunas täiendati neid konkreetsemate tegevustega.

Strateegiapäevadel osalesid kohalike omavalitsuste nõunikud, tervisedendajad, riigiasutuste spetsialistid jt Põlvamaa Arenduskeskuse tervise ja heaoluvaldkonna koostööpartnerid.

Põlvamaa tervise- ja heaoluprofiili ja selle tegevuskava koostamise protsessi juhib tervisedendaja, superviisor ja coach Elo Paap. Tervise- ja heaoluprofiili koostamist korraldab Põlvamaa Arenduskeskus.


Lisainfo:
Irena Viitamees
Ennetustöö spetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee