Möödunud nädalavahetusel toimus Valgjärve-Saverna suusasõit

Pühapäeval, 10. veebruaril toimus Valgjärve ja Saverna vahel suusasõit, millest võtsid osa pea 40 suusasõpra. Eelregistreerunuid oli pea poolesaja ringis, kuid vihmane ilm ja gripilaine jättis mõned siiski tubastesse tingimustesse.

Arvestades, et sula ilm oli raja pehmeks teinud alustasid suusatajad Valgjärvelt ühiselt sõitu rahulikus matka tempos. Kiiremad liikusid kuplilisel maastikul omas tempos ning jõudsid Savernasse juba paraja edumaaga. Kuna paremusjärjestust ei selgitatud, siis valisid kõik endale sobiva tempo. Valgjärve ja Saverna vahelist suusarada on planeeritud juba pikemat aega, kuid siiani on see erinevatel põhjustel tegemata jäänud. Nüüd otsustas MTÜ Saverna Kes Kus selle teoks teha ja rajameister Arne Ermeli abiga sai suusarada valmis nädal enne suusasõitu.

„Tahtsime olla veendunud, et suusarada väldiks võimalikult palju võsa ja kraave ning oleks sõidetav nii klassika kui ka vabatehnikas. Seetõttu oli usinamatel suusatajatel võimalus juba nädal aega proovida kahte küla ühendavat suusarada," tõdes suusasõidu üks korraldajatest ja MTÜ juhatuse liige Hegri Narusk.

Suusatada oli võimalik sõita 16km ja lühemal 8km distantsil. Need, kes ei pidanud paljuks künklikul maastikul 16 km sõita, läbisid teekonna Valjärvelt Savernasse ja tagasi. Lühema distantsi valinud alustasid suusatamist Savernast tund aega hiljem ning liitusid pikema distantsi sõitjatega poolel maal. Seekordne ilm selle talve üks soojemaid ning vahepeal näitas termomeeter isegi +4 kraadi sooja. Rada muutus iga tunniga järjest pehmemaks, aga püsis terve suusasõidu korraliku klassikajäljega ja valge lumega.

Peale suusasõidu lõppu olid kõik osalejad oodatud Valgjärve võimlasse, kus sai riided vahetada ja kinnitada keha korraldajate  ja Valgjärve raamatukogu poolt organiseeritud sooja tee ja kringlitega. Suusasõidul osalejate arvates võiks selline tore ettevõtmine muutuda traditsiooniks ning toimuda rohke lume korral igal talvel. Suusasõidu korraldajate sõnul on osalejate positiivne tagasiside tugevaks motivaatoriks ka järgmistel talvedel, kuid see eeldab korralikku lumekihi paksust maaomanike mõistvat suhtumist. Rada  edaspidi pidevalt hooldama ei jääda ning suusasõpradel on võimalus kilomeetreid koguda Valgjärve ja Saverna terviseradadel.

MTÜ Saverna Kes Kus korraldustiim tänab kõiki osalejaid ja ürituse abilisi.
 

Lisainfo:
Hegri Narusk
Suusasõidu korraldaja
Tel: 503 6460
E-post: hegri.narusk@mail.ee