« Tagasi

Kogukondliku turvalisuse projekte toetati 8400 euroga

Sel sügisel viis Põlvamaa Omavalitsuste Liit läbi piirkondlikku turvalisust edendavate projektide konkursi. Toetusvooru kogumaht oli 11 500 eurot, millest rahastati projekte 8432,26 € ulatuses. Konkursile laekus neli projekti, mis kõik said ka rahastuse.

Sel aastal sai toetuse Saverna Vabatahtlik Päästekomando, kes soetab vahendeid päästeauto töökindluse tõstmiseks ja termokaamera peittulekollete tuvastamiseks ning kannatanute kiiremaks leidmiseks. See omakorda aitab kaasa tõhusa päästevõimekuse tagamisele ning hädaolukordadeks valmisoleku suurenemisele.

MTÜ Jalgpalliklubi Lootos soetab AED elustamisaparaadi, mis aitab tagada staadioni kasutavate inimeste turvalisust. Lootospargi töötajad saavad vajaliku väljaõppe tegutsemiseks südametegevuse rikke tekkimisel.

Põlvamaa Turvalisuse MTÜ esitas tänavu kaks taotlust, millest ühega kaasajastatakse abipolitseinike töövahendeid funktsionaalsete taskulampide soetamisega ja teisega soovitakse tõsta Põlvamaa elanike teadlikkust pimedal ajal enda nähtavaks tegemisel. Mitmed asutused nagu Pääasteameti Põlva Päästekomando, Põlva Kiirabi, Põlvamaa omavalitsused jne saavad helkureid ja helkurveste elanikele jagamiseks.

Rahastus jagunes järgmiselt:

  • MTÜ Saverna vabatahtlik Päästekomando – 2660,04 €
  • MTÜ Jalgpalliklubi Lootos – 2147,20 €
  • Põlvamaa Turvalisus MTÜ -1255,50 €
  • Põlvamaa Turvalisus MTÜ – 2369,52 €

Soovime kõikidele taotlejatele palju õnne ja jaksu projekti elluviimisel!


Lisainfo:
Irena Viitamees
Ennetustöö spetsialist
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5568 6111
E-post: irena.viitamees@polvamaa.ee