« Tagasi

EV100 avasündmuse rahvamatk

Pühapäeval, 16. aprillil 2017 leiab aset EV100 avasündmuse rahvamatk „100 aastat eestlaste asualade ühendamisest".

Sada aastat varem, 12. aprillil 1917 kinnitati määrus, millega ühendati Liivimaa kubermangu Pärnu, Saare, Tartu, Viljandi ja Võru maakonnad Eestimaa kubermanguga. Seni kahes eri kubermangus elanud eesti rahvas sai taas ühtseks ning Eesti sai sarnase kuju nagu tänaseks teame ja tunneme.

EV100 sündmused on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning neid koordineerib EV Riigikantselei. Rahvamatk on aastapäeva tähistamise avaüritus, mida kantakse üle ka ETVs.

Rahvamatkal läbivad kõigi tänaste maakondade esindused ühe lõigu Eestimaa ja Liivimaa kubermangude piirialast. Matka lõpul jõutakse rahvamajadesse, kus saavad kokku Põhja-Eesti ja Lõuna-Eesti inimesed. Koos võetakse kosutav eine ning peetakse väike pidu – ikka selleks, et piir põhja- ja lõunaeestlasi enam ei lahutaks.

Põlvamaa esinduse 70 inimest matkavad trassil Lungu–Lelle rahvamaja. Distantsi pikkuseks on ligikaudu 16 km, mis läbitakse mõõdukalt rahulikus tempos, arvestuslikult 3,5 tunniga. Rahvamatk kulgeb mööda metsa-, kruusa- ja kõvakattega teid.

Rahvamatkast osavõtt on kõigile tasuta. Osalejatele tagatakse transport Põlvast matka alguspunkti ning pärast ürituse lõppu Põlvasse, üks söögikord ning osavõtt kultuuriprogrammist Lelle rahvamajas. Iga osaleja saab personaalse kaelakaardi ning osalejate nimed kantakse EV100 kodulehele osalejate nimekirja – nii jääb maha jälg Eestile tehtud kingitusest.

EV100 rahvamatka Põlva maakonna matkajuht on Meelis Maidla, tel 526 8715.

Ürituse ametlik kodulehekülg: ev100.ee/et/avasundmus


Lisainfo:
Meelis Maidla
Põlva maakonna matkajuht
Tel. 5268715